şükela:  tümü | bugün
 • 2017 yılı yapımı gürcü filmi. üç odalı evini kocası ,anne-babası, iki yetişkin çocuğu ve damadıyla paylaşan 52 yaşındaki manana isimli öğretmen kadın, aniden aldığı bir kararla evi terk ederek ayrı bir eve taşınır. evden ayrılması için hiçbir gerekçe göstermeyen kahramanımız, ailesinin ve yakın akrabalarının tüm çabalarına rağmen kararından vazgeçmeyecektir. evden ayrıldıktan sonra öğrendiği bazı gerçekler ve gelişen olaylarla durgun bir tempoyla devam eden filmimiz değişik festivallerden ödüllerle dönmüş. gerek imdb puanı gerekse aldığı ödülleri abartılı bulmakla beraber izlenebilir bir yapım diyor ve kararı sizlere bırakıyorum.
 • (bkz: stefen zweig) (bkz: vierundzwanzig stunden aus dem leben einer frau)
  romanından bolca izler yakaladığım netflix dram filmi. bir kadının kendi hayatına yabancılaşmasını konu alıyor.
  gürcü bir yapım olması asıl ilgimi çekendi, komşu ülkemiz olmasına rağmen sosyokültürel olarak çok az tanıdığımız bir ülke gürcistan.
  aile ilişkileri olsun, yaşam standartları olsun türkiye'ye gerçekten benziyor.
  izlenmeli diyorum.
 • asghar farhadi filmleri gibi başlamış olup bi türlü düğümü atamamış bir film. orta karar, evin ortamı oyunculuklar için izlenebilinir. ayrıca insan şu soruyu sorduruyor. yaşadığımız hayat seçtiğimiz hayat mı ?
 • vasatın biraz altı film. beklediğim gibi çıkmadı. aslında yüksek puanının çok az oylanmış olmasından kaynaklandığını fark etmem lazımdı.

  şahane rumen filmleri gibi bir şey bekliyorsanız rumen filmi izleyin. yazık oldu ayırdığım zamana. ozon'un son filmini izleyemedim bunun gibi araya sokup sonra da pişman oluyorum. neyse bu ders oldu bana.