şükela:  tümü | bugün
 • gökyüzünde gördüğümüz uçak izlerinin ve bu izlerin kalıntılarının bazılarının aslında gökyüzünden uçaklarca saçılan ve insanları etkileyen kimyasal maddeler olduğunu düşünenlerin bu kimyasal madde bırakma hadisesine verdikleri isim. bazı sabahlar gökyüzünü bu izlerle dolu olarak görünce insan acaba demeden de edemiyor. (bkz: komplo teorisi)
 • komplo teorisine göre, arıların toplu ölümlerine de yol açan şey, uçaklardan bırakılan bu zehirlermiş. zehirleri salanlar ise, dünya elitleriymiş falan. planları dünya nufüsunu 500 milyona çekmekmiş.

  yalnız bence metodları baya yanlış. öyle zehirle falan kendiniz dahil herkesi götürürsünüz haberiniz ola.
 • beck'in modern guilt albümünden fazla fazla etkileyici bir şarkı.

  i can't believe what we've seen outside
  you and me watching the jets go by
  oh, ooh, oh
  oh, ooh, oh

  down by the sea
  so many people
  they've already drowned
  you and me watching a sea full of people
  try not to drown

  so many people
  so many people
  where do they go?
  you and me watching a sky full of chemtrails
  that's where we belong

  all i can take from these scars is hope
  but all i can see in this night are boats sinking
  oh, ooh, oh
  oh, ooh, oh

  down by the sea swallowed by evil
  we've already drowned
  you and me watching a sea full of people
  they've already drowned

  so many people
  so many people
  where do they go?
  you and me hit by a touch of white evil
  watching the jet planes go by

  you and me watching
  you and me watching
  the chemtrails is where we belong
  that's where we'll be when we die in the slipstream
  we'll climb in a hole in the sky
 • içeriğinde baryum, alüminyum, silikon karbür gibi maddeler bulunduruyor.
 • bu gazların içeriğindeki baryum, alüminyum, silikon karbür gibi maddelerin uçak motorları için çok sağlıklı maddeler olmadığı açık. bu da bu işlemin kasıtlı olarak yapıldığını düşündürüyor.
  bu konuda bir çok komplo teorisi var; mesela bu kimyasalların insanları psikolojik olarak pasifize ediyor oluşu bu iddialardan biri.
  bir diğer iddia da; dünya atmosferine, gelecekteki bir uzaylı kolonizasyonu için abd hükümetiyle işbirliği içindeki dünyadışı canlılar tarafından jeomühendislik uygulanıyor olması, hatta bu teori bir başka korkutucu teori olan fema ve yeraltı sığınakları iddialarıyla bağdaştırılıyor.
 • inanmasam da, bu sabah uyandığımda londra gökyüzünü aynen tarif edildiği gibi görünce, bir hassiktir çektirmiştir. keza londra'nın her tarafı aynı idi...
  https://www.youtube.com/watch?v=vf5jmai04my
 • birleşmiş milletler / küresel ısınma konusunda yer alan cirkin gercek. ( umarim turkiye'den bu videoyu izleme firsati bulursunuz. )

  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=3v-bglnrxmi)
 • inananları pilotlara taşak malzemesi olmaktadır:

  https://www.facebook.com/…nge/posts/511060865686469
 • sorgulamayın demiyorum. şüpheci olmak iyidir. ama paranoya ile şüphecilik farklı şeyler. hiç yapılmamıştır demiyorum ama sen fark etmesen de bu yazıyı okuduğun anda bile türkiye üzerinden 1000 civarı uçak geçiş yapıyor saatlik. hadi diyelim dedikleri gibi dünyanın efendileri nüfusu kontrol altına almak için yaptırıyor ıvır zıvır. bu adamlar kendi atmosferlerini mi yapıyor kardeşim. etkisini hissettirmeyen aşı mı yaptırıyorlar.

  basitçe anlatmak gerekirse: günümüz jet uçakların (askeri ve sivil, turbojet, turbofan) motorları, önden aldıkları yoğun havayı sıkıştırıp yanan yakıtla oluşan basıncı artırarak oluşturulan egzos gazının ittirme kuvveti ile hızlanır ve uçarlar. siz yeryüzünde 30 derece santigrat sıcaklığı termometrede gördüğünüzde bile ticari veya askeri uçakların uçtuğu ortalama olarak 30000 feet ve üzeri seviyelerde (yaklaşık 10 km eder kaptan pilotun anonsundan bilirsiniz, 1 feet 30.48cm hesabını yapıverin) sıcaklık -40 derecelerde seyredebilir. egzostan çıkan gaz 800 derece civarlarında olduğundan haliyle sıcak soğuk karşılaşması olacaktır. su bildiğiniz gibi 0 derecede donar 100 derecede kaynar. 100 derece üzerindeki buharı -40 dereceye hızlıca bırakırsanız kristalize olur. isteyen kışın erzurum kars gibi bir yere gider kışın sıcak suyu camdan döküp kendisi dener, ben denedim. işte bu durumda da bu milyon dolarlık makineler sizin minik bulut fabrikalarınıza dönüşecektir. uçaklar da ortalama 800km/s ile ilerlediği için bu bulutlar uçağın arkasında iz olarak kalabilirler. kışın çok soğukta aracınızın egzos gazı da işte bu yüzden yoğundur mesela her yer bulut gibi olur.

  uçakların egzos gazları tamamiyle masum değildir. evet içinde zararlı kimyasallar vardır. günümüzde katı emisyon regülasyonları uygulanmakta ve daha az karbon ayak izi olan teknolojiye geçiş desteklenmekte ve hatta zorlanmaktadır. ama içine gaz karıştırıp halkı ilaçlama fikri komplo teorisinden ileri geçmez. mantığa yatmaz kimse kusura bakmasın. hele ki bunun pilot tarafından açılıp kapatılan bir sisteme bağlı olduğu fikri iyice deli saçmasıdır. örnek verilen videoda gerçekleşen durum sisli havalarda sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. uzun uzadıya meteorolojiye girmeyeyim isteyen bulut nasıl oluşur, sis nedir yağmur nasıl yağar babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi araştırır öğrenir.

  ayrıca (bkz: vortex) ve başka bir şehir efsanesi de (bkz: meteoroloji uçağı)