• lana del rey'in klibiyle ülkü ocaklarına selam çaktığı* yeni şarkısı, şarkıyla aynı adı taşıyan albüm de 19 mart 2021'de geliyormuş.
  • ıt’s never too late, baby, so don’t give up.
  • lana del rey'in 19 martta çıkacağı kesinleşen, 11 track içeren yeni albümünün adı.

albümden yayınlananlar
    let me love you like a woman
    chemtrails over the country club

26 şubatta bir sonraki single olan white dress şarkısına da bir klip gelecekmiş.

albümün her zamanki gibi kendine has ve güzel olmasını bekliyorum.
  • yine duygularımıza tercüman olan albüm.

bu kadın nasıl hala grammy alamıyor aklım almıyor.

favori şarkılarım
    break up slowly
    let me love you like a woman
  • şarkı harika, dışarıda kar yağıyor, ben elimde kahvem ve sigaramla bu şarkıyı dinliyorum. lana inanılmaz bir huzur veriyor. 2021 güzel başladı bile.
  • iki sene önce çıkan kalite ötesi nfr albümünden sonra ne yapacağını çok merak ediyordum lana del rey'in. tekrar (bkz: jack antonoff) ile çalıştığını duyunca yine heyecanlanmıştım çünkü nfr albümündeki kuvvetli piyano ağırlıklı, hafif psychedelic etkilerinin hakim olduğu ve akılda kalıcı vokal melodilerinin olduğu şahane şarkılar duyacaktım. lana'nın müzikal olarak en çok beğendiğim albümü ultraviolence. gitar melodileri ile lana'nın bir sesi o kadar uyumlu olmuş ki albüm kendine ait yer - zaman yaratıyor benim için. bugün çıkan chemtrails over the county club ise nfr albümünün b-sides çalışmalarını içeriyor gibi bir hissiyat bırakıyor. muhtemelen şarkılarının çoğu nfr çalışmalarında yazıldı diye düşünüyorum.

white dress şarkısı müzikal açıdan inanılmaz bir eser olmuş. ultraviolence albümünde bahsettiğim yer zaman oluşumunu bu şarkı için de hissedebiliyorum. mariners apartment complex, venice bitch gibi şarkıların devamı niteliğinde bir hissiyat bırakıyor. vokal tarzı çok taze ve heyecan uyandırıcı. bu akşam yayınlanacak olan video klibini merakla beklemekteyim. ilk single bu parça olmalıydı. albüme olan ilgiyi arttırabilirdi.
    albümün devamında bolca americana esintili şarkılar dinliyoruz. americana'dan açıkçası çok anlamadığım ve haz etmediğim için iyi ya da kötü yorum yapmak istemiyorum. yosemite, wild at heart, dance till we die gibi şarkılar melodileri kulağa hoş gelen benzer müzik damarından beslenen şarkılar. wild at heart şarkısı nfr albümünden how to disappear şarkısının devamı niteliğinde. melodi ve anlatılar hikaye aynı. bu şarkıları devamlı olarak dinleyeceğimi düşünmüyorum.

let me love you like a woman adeta bir mazzy star şarkısı edasında samimi ve rahatlatıcı. bu şarkıyı çok eleştiriyor insanlar. bu durumu tamamen albümün ilk single'ı olmasına bağlıyorum. lana'dan west coast, blue jeans, high by the beach gibi hit single'lara alışan dinleyici için hazmetmesi zor bir single gerçekten.
    single demişken bu albümün tanıtımını çok kötü yönetti lana. hem bir teaser yayınlamadı hem de röportaj ve sosyal medya paylaşımlarında albümden çok siyasi ve politik konular hakkında demeçler verdi. zaten bu demeçlerdeki hatalı dil kullanımı - anlatımı yüzünden adı ırkçıya çıktı. daha sonra ırkçı olmadığını ıspatlamak için cocc albüm kapağındaki 'people of color'a yer verdi. tabii ki doğal olarak yine çok büyük tepki gördü. uzun bir süre bir paylaşımda bulunacağını düşünmüyorum. kendisini bu kötü pr'ı için tebrik ediyorum. albüm kapağını paylaştıktan sonraki demeçlerinden birisi "my best friends are rappers my boyfriends have been rappers". aklım almıyor böyle bir açıklamayı gerçekten. uğraşsam yapamam.

tulsa jesus freak albümden en çok merak ettiğim şarkı idi. ınstagram üzerinden kardeşi charlie'nin çektiği ufak bir david lynch'imsi video ile tanıtılan şarkı sadece 1 dk falan çalmasına rağmen dilimden düşmüyordu. akılda kalıcı, minimal trip-hop altyapısı ile hazırlanmış şahane bir şarkı olmuş. umarım o kısa videonun devamını da görebiliriz.

for free, (bkz: joni mitchell)'a ait bir parça ve zella day - weyes blood ikilisi ile birlikte bir trio performansı ile taçlandırılmış. albüm tanıtımları sırasında (bkz: weyes blood) ile beraber çalıştığını söylüyordu lana fakat bu kadar az katkısının olmasını beklemiyordum. weyes'i çok sevdiğim için bir kaç şarkıda onun da imzasının olmasını isterdim.

umarım bir sonraki lana del rey albümü daha çok deneysel, psychedelia, surf rock etkileri taşır. bu kombinasyonun sesine çok yakıştığını düşünüyorum.

not: kritikçi değilim, canım sıkılıyor.
  • daha henüz tamamını dinlemedim ama born to die gibi daha vahşi ve gangsta havada olacağını düşünüyordum amma yine yavaş ve huzurlu melankolik esintili bir albüm geldi.

white dress çok güzel beğendim ben şahsen sesi sürekli kafa sesinde ve angelik tonlarda. duygudan duyguya sürüklüyor.

dinledikçe editleyeceğim.
  • 2 haftadır aralıksız dinlediğim, mükemmel lana del rey şarkısı. albümü de merakla bekliyoruz.
  • komplocu gençlere yeni malzemeler sunan illimünati kuklası lana'nın yeni şarkısı.
  • kısa film niyetine izlediğim klibe sahip queen lana şarkısı. renkler, insanlar, sözler, müzik birbirine o kadar uyumlu o kadar güzel ki izlerken zevkten dört köşe oldum desem yeri. buzlu bardakla serinlemeli ve limonlu sekans favorim oldu.
hesabın var mı? giriş yap