• bütün dünya izledikten aylar sonra izlemenin nasip olduğu film. biz ingilizce bilmeyen fakirler olarak da altyazıyı ekstra bir süre beklemek zorunda kaldık elbetteki. shahrukh khan ve deepika padukone'nin oyunculuklarıyla oldukça eğlendirdiği filmdir. ancak şunu belirteyim ki kesinlikle herkesin sevebileceği ve eğlenebileceği bir film değil. zira birçok shahrukh khan ve bollywood filminin esprisi geçmekte filmde. anlamayan insanlar için sıkıcı ve saçma gelebilir. yani genel izleyici kitlesine pek hitap etmez.

--- spoiler ---
    özellikle srk ve deepika'nın trendeki şarkılı atışmaları ve deepika'nın srk'ye yaptığı 50 yaş dokundurmasına oldukça güldüm.
    --- spoiler ---

bu arada king3000'e de müthiş altyazıları için burdan teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

(bkz: sözlükte reklam yapmak)

edit: kasım sonunda türkiye'de de sinemalarda "aşk treni" adıyla. sevinsem mi ağlasam mı bilemedim.
  • shahrukh khan ın daha önce rol aldığı filmlerin müziklerine epey bir gönderme yapmış filmdir.

(bkz: rab ne bana di jodi)

(bkz: veer zaara)

(bkz: kuch kuch hota hai)
    vb.

edit : yrn uyardı sağolsun. "my name is rahul and i am not a terrorist" ile my name is khan'a, "esas kızı trene aldığı sahne ile dilwale dulhania le jayenge 'e ve şarkılarda da om shanti om filmine de göndermeler mevcut.
  • senaryo bakımından bana jab we met filmini hatırlatan film. 2013 yapımlıdır. başrollerinde daha önceden om shanti om filminden hatırlayacağımız güzeller güzeli deepika padukone ile bolywood'un king khanshahrukh khan oynamaktadır. bana sorarsanız shahrukh khan'ın bugüne kadar yaptığı belki de en uyduruk filmdir. şahsen yakıştıramadım kendisine.
    edit: ne aamir khan'ı ya. shahrukh khan olacak o :) queen of the nile ve onumuzdeki maclara bakalim'a teşekkürleri borç bilirim efenim.
  • "sonuçta benim büyük babam hindistan'a radyonun gelişinden tiwtter'ın gelişine kadar yaşadı."süper
  • sinemada iki kez seyrettigim bollywood filmi diyim ben sana.

ayayayayaa ayayayayaa cennaaekspressss...

bollywood dansi ogrenip, hint kostumu alip, boynuma da o ciceklerden takmak istiyorum su an. hindistan tatili falan bakiyorum ama sen bana bakma i get carried away.

sinemayi hindistana cevirmis film ayni zamanda. bi de film arasi dayadilar elin ingiltere'sinde cok komikti. film arasinda da salondan cikmadan o karanlikta networking yapti hintli is adamlari, birinin charitysi, birinin sirketi mi varmis ne, gozumun onunde iki dakkada is baglayip randevulestiler. vay anasini.

o koy sevdim ben, orda yasamak istiyorum sonsuza kadar. cennet orasi bence. ayyay yay yay cennaaaiekspresss...
  • bugün izleme şansı bulduğum bollywood filmidir kendileri. yaklaşık iki buçuk saatin çok keyifli geçmesini sağlamıştır. izlediğim bollywood filmleri bir elin parmaklarını geçmez ama bugünden itibar biraz daha ağırlık vereceğimi düşünüyorum bollywood filmlerine. önerisi olan arkadaşların yeşili yakmalarını rica edeceğim.

--- spoiler ---

trende geçen bölümde shah rukh khan ve deepika'nın şarkılı atışma sahnesi çok iyiydi. o kısımda baya eğlendim. godfather'a da iki yerde selam çakmıştır ayrıca.

--- spoiler ---
  • shah rukh khan 'ın en başarılı filmlerinden olmasa da en eğlendiren ve tatliş filmlerindendir.

dünden beri title song'u aklıma takıldı, chennai-ai-ai-ai-ai chennai expressssss diye geziniyorum ortalıkta. ben mi çok romantize ediyorum bilmiyorum ama şarkıyı dinleyince mutlu oluyorum, sözlerinden olsa gerek. ama biraz daha dinlersem ev halkı dövecek beni.
  • "1234 get on the dance floor" şarkısı dilime pelesenk olmuş filmdir. of (bkz: shahrukh khan) yaktın beni, aşığım sana`::(`bu filmde aktörün çocuksu halleri ayrı bir oyunculuk dersidir, izleyin izlettirin.
  • çok severek izlediğim shahrukh khan filmi.. deepika ile ilk tanıştığım filmdi..
    film gerçek bir görsel şölen..
    filmde üstte de denildiği gibi shahrukh'un eski filmlerine göndermeler bolca mevcut.. eğer kendisinin filmlerini izlemediyseniz en ince esprileri anlamanız ve filmi begenmeniz pek mümkün olmayabilir.. tabii eski şarkılara da göndermeler var.. tam bir karma yapmış..

doya doya karşılıklı bir aşk izleyemesem de çok eğlenceli buldum.. deepika zaman zaman büyüledi beni.. srk da canım benim her hali ayrı tatlı.. o koca burnunu severim senin*..

filmin en sevdiğim soundtracklarını da bırakayım sabah sabah içiniz açılsın.. ama sadece dinlemeyen, mutlaka izleyerek dinleyin çünkü dünya cenneti sanırım buralar..
    title
    kashmir main tu

bir de, chennaiiayayayayayayaayayaayayyyyy chennaiii ekspresss..

tanım: kral khan'nın kendisine bol göndermeli, pek eğlenceli bollywood filmi..
  • sinemada çok izlemek istediğim hatta gelecek diye heyecanlandığım ama izmir'e neden gelmediğini anlayamadığım film. ankara var istanbul var hatay, diyarbakır var izmir yok..

bana yine bilgisayar yolları gözüktü..
hesabın var mı? giriş yap