aynı isimde "chernobyl (dizi)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
    • çernobil'in ingilizce yazılışı
    • 26 nisan 1986'da patlayan nükleer santralin adı.

(bkz: çernobil faciası/#21982238)
    • ilk bölüm tahmin ettiğimden daha iyiydi. olaylar çok iyi yansıtılmış. şahsen ben izlerken biraz gerildim.
    • 2017 den sonra çernobil ile alakalı bir şeyler okuduğumda yada gördüğümde ilk aklıma gelen şey;

(bkz: gammageddon/@depresyona giremeyen adam)

an itibaren yine dinlemeye başladım, deliriyorum...
    • hakkında cok belgesel izlemiş olduğum hemde direk bölgeye giderek merakımı giderdiğim bir yer.

belgeselinde emin’im güzel olacaktır.
    • nükleer felaket sonrası hala eski günlerine dönemeyen şehir.
      zamanında top gear ekibi de burayı ziyaret etmiştir.

top gear
    • ilk bölümü beni gerçekten çok etkiledi, diline takılmadım çok da rahatsız etmiyor, ama o katılık o sus sen bilmezsincilik, o aman üstlerim beni yakmasın dur tank patladı diyeyim çekirdek patladı dersem popomu mengeneye alırlar tavırları ve bu beceriksiz yönetim yüzünden milyonlarca insanın mahvı korkunç etkileyici bir hikaye. ilk bölümde o yaşlı adamın tiksindirici konuşması bence pek çok yüksek andan biriydi. adam nasıl olsa ben ölücem ya tutarsa o zaman kahraman olurum olmadı zaten herkes ölecek kafasında piiii
    • --- spoiler ---

bir türlü yağmur yağmayan mükemmel dizi
      --- spoiler ---
    • yahu akkuyu dan falan dem vuranlar olmuş. yahu öyle bir patlama olsa olacakları hayal etmek çok mu zor ? fetöcülerin hatası, dış güçler bizi kıskaniyür falan denilecek, muhtemelen anadolu coğrafyası ebediyete kadar yaşanmaz hale gelecek. tarih tekerrürden ibarettir, çernobil kazası sonrası bu devletin bakanı tv'ye çıkıp çay içmedi mi ? şuan yönetimde olan kafa da o adamın paralelinde.
    • bizim rock gruplarından biri de gidip klip çekmiş, büyük cesaret.

sıcak - say