aynı isimde "chernobyl" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
2903 entry daha
  • 5. bölüm

--- spoiler ---

sayısal mezunu olmama rağmen legasov'un mahkemedeki kimya dersinden hiçbi sik anlamadım, 70 yaşındaki hakimler ne bok anladı merak ettim doğrusu..
    orayı biraz daha basite indirgeyip kısa kesebilirlerdi, iyice canım sıkıldı yok mavi kart yok kırmızı kart, dedim birazdan hasan 2 salak osman 4 de girer işin içine, iyice kafayı sıyırırım..

de ki 'bu adam orrrospu çocukluğu yaptı ama bizim makineler de sikik, sadece adamda suç yok' anlardım.
    --- spoiler ---

bu dizi üzerine hangi diziyi izleyeceğim amk şimdi?
    en büyük derdim bu...

bu arada hayatımda ilk kez bir yapımı korsan izledim diye rahatsız oldum.. şu hbo'nun donation olayı varsa 3-5 dolar yollayayım lan valla ayıp olur yoksa..
  • izlememeyi düşünüyordum zira en korktuğum şeylerin başında gelir bu radyasyon olayı. ancak dayanamayıp izledim ve çok hoşuma gitti ilk 4 bölüm muazzam ve bir o kadar üzücü yapılmış. atmosfer çok güzel yapılmış ciddi anlamda ve maalesef ki gerçek bir olay olması felaket üzüyor insanı. ve dizi yüzünden şu an bir sürü şey öğrendim. çernobil'i diziden çok önce merak edip araştırmıştım halihazırda fakat diziden sonra daha detaylı araştırdım ve korkunç şeylerle karşılaştım. japonya'dan tut belçika'ya kadar çok korkunç ve üzücü olaylar yaşanmış. türkiye'de de benzer olaylar var. radyasyon ciddi anlamda çok tehlikeli ve bir o kadar kullandığımız, günlük hayatımızın bir parçası haline gelen korkunç bir şey. bu bela'nın güvenli bir alternatifi de yok. yanlış ellerde, ihmaller sonucu çok kötü sonuçlar doğurabiliyor brezilya'da yaşanan goiania olayı ile türkiye'de yaşanan sakarya'da tespit edilen radyoaktif madde olayları gibi.
  • inat ediyorum. game of thrones'u izlememek için inat ettiğim gibi bu diziyi de izlemiyorum. ama ne kadar daha devam eder bilmiyorum
  • legasov'u oynayan jared harris'in mimiklerini, bakisini, gulusunu, konusma seklini deli dehset derecede the big bang theory'deki leonard hofstadter'a benzettigim dizi olmustur.
  • heryerden ışık hızıylaa silinen dizi, izleyemedim bir türlü.
  • gerçekten son bölümüyle beraber zirveye ulaşmış bir dizi oldu. herkes izlemeli, izletmeli.

--- spoiler ---

bir zamanlar, gerçeğin bedelinden korkuyordum, şimdi sadece şunu soruyorum: yalanların bedeli nedir?
    --- spoiler ---
  • stellan skarsgård'ın dizi tarihinin en karizmatik oyuncuları arasına adım attığı dizidir.uzun boylu olması,ses tonu ve sovyet üniformaları ile sağlam duruşuyla göze çarpmıştır.
    link: https://www.bustle.com/…scripted-character-17868104
    üniforma için : https://encrypted-tbn0.gstatic.com/…kzrrfxciugujze4
  • valery legasov’un gittiği barda ters çevrilmiş bardağı tercih etmesiyle şahsıma ocd selamı çakmış dizi.
  • amerikan kapitalizmini eleştirenler, kalkmış sovyet kominizmini övüyorlar. ortada bir değnek var, iki ucu bok.. bir tarafı kominizm, diğeri kapitalizm.

gelin gençler; cahilizm ile baş edelim. başka derdimiz kalmaz.
  • var mı şikayet edilecek bi site.şikayet edelim hemen.ilk üç bölümü görür görmez şikayet etmiştim.şimdi 4 ile 5i de şikayet edeyim.
173 entry daha