aynı isimde "chernobyl" başlığı da var
3255 entry daha
  • bu gece bir kez daha bitirdiğim kısa dizi

--- spoiler ---
    şimdi bu alana o kadar çok şey yazılır ama ben şuanda sadece bizim ülkemizde olsaydı neler olurdu diye düşündüklerimi yazacağım

bizim insanımız cahil
    görmediği, hissetmediği şeye karşı hiçbir şekilde kimseyi dinlemez bir tavırla hareket ederdi diye düşünüyorum

patlama olayı yani rektörde yaşanan olayların misli katıni türk insanı ve yöneticilerinin çok rahat yapabileceği hatalar olarak görüyor ve hissediyorum nedense

daha sonrasında alınan kararlar, devlet büyüklerinin aldığı kararlar falan zaten bunların alınacağı falan hiç hayalimde bile yok

o kadar baskı ve zulüm gören bir halkın bile bazı kişileri (devletle bağlantılı olan) zar zor bu kararları alırken bizim halkımızın, yöneticilerimizin bu kararları almasının imkanı yok, almazdı diye düşünüyorum

böyle bir felaket ülkemize gelebilir mi?
    görüşüm evet, nükleerle alakalı çalışmalar ve denemeler yapılıyor fakat bu koşullarda insanlarımızın ve yöneticilerimizin alacakları kararlar beni endiselendirmekten ziyade korkutuyor.

görmediği şeye inanmayan bir halk olarak var olan ve kanitlanan virüsün bile gerçekliğini sorgulayan bir halk, virusten daha küçük atomik düzeyde olan bu felaketi yalar bile diyebiliyorum

korkutucu ama evet, umut beni çoktan terketti
    --- spoiler ---
129 entry daha
hesabın var mı? giriş yap