şükela:  tümü | bugün
  • mindscape firmasinin ta amiga zamanlarindan kalma muhte$em satranc oyunu.

http://www.chessmaster.com/
  • 3000 ya da 4000'de bug tipi 1şey vardı, 8 hamlede mat vardı, makine göremiyordu, her seferinde aynı şekilde bitiyordu oyun...
  • 6 yaşında, kuralları yeni öğrenmiş bir çocuktan, kasparov'a hatta chessmaster 7000 e karşı oynama imkanı veren satranç oyun programı. "game advise" dan hamle analizleri için kopya almak mümkün. taraf değiştirerek hile yapma imkanı da var. (örn: oyunun başında rakibin bir atı ya da fili harcaması) ancak bir at ya da fil avansıyla bile büyük ustaları yenmek çok zor.
    chessmaster 7000 de ayrıca, yaklaşık 510.000 oynanmış partiyi görebiliyorsunuz.
  • fritz6(belki 7 de cıkmıştır),deep junior gibi programların yanında acemi kalan satranç programı.
  • en büyük güzelliği online satranç oynanan bazı sitelerde eğer rakip başlamışsa oyuna, rakibin yaptığı hamleleri chessmaster'a yapmak ve karşılığındaki hamleleri de rakibe yaparak karşıdakini deli etme güzelliğini sunmasıdır. ne adamları süpürmüşümdür zamanında, amma velakin satrançtan zerre anlıyorsam terbiyesizim*.
  • satranc oynayip zihnini gelistiren genclerin, ileride "o kadar da zekiyim enden kiz/erkek arkadasim yok" diyen asosyal insanlara donusmesine yardimci olan satranc simulasyonu. bir kizi/erkegi chessmaster'da su kadar puan yaptim diye etkilemek cok dusuk bir olasiliktir, eger ki kiz ve chestmaster degilseniz..
  • taşı olaki yanlış yere koyarsanız, "bak canım,atlar l şeklinde hareket eder,bilmiyorsan oturma şuraya git bi çay koy" tonunda bir uyarıyla karşılaştığınız, diğer rakipleri bilmiyorum ama, chessmaster amcayla oynadığınız vakit sizi satrançtan hatta canınızdan bezdiren program.
  • çok sinir bozucu bir satranç programıdır.
    "makinanın eline verdim ulan, artık konum benim için süper, bundan sonrası kesin kazanç" düşüncelerine daldığınız anda kendisi de benzer düşünceler içerisinde olan program "sana bu zevki yaşatmayacağım" diyerek kitlenip kalır. program o kadar ibne ki kendisi kazanç konumunda olduğu sürece böyle bir problem yaşatmamakta tam tersine çok akıcı oynama devam etmektedir.
  • menulerindeki ilginç seçenekleri ile piyonlarınızın ingiliz askerleri olmasını sağlayabildiğiniz satrançtan fazlasını sunan başarılı bir satranç oyunu