*

şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de garip olaylara karışan bir abd'linin ismi.

  cumhuriyet'in 29 nisan 2020 tarihli haberine göre; chester juall isimli bir abd'li taksi tutup konya'da baraj gölüne balık bırakmış, bu durumu taksici canlı yayınlayınca, kendisine 10 bin tl ceza kesilmiş. işte o haber chester juall ismini google'da aratınca, bu isimle birinin 24 mart 2017'de yayınlanan habere göre; 2015 yılında daha önce bavulunda bomba yapımına yarayan maddeler bulunduğu ve cinsel istismardan kendisinin 7 yıl 5 ay hapis cezası aldığı haberi çıkıyor. işte o haber

  hayırdır?

  iki haber de aşağıda:

  --- spoiler ---

  29/04/2020

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…a-para-cezasi-1735889

  konya'da, bir otelde kalan abd vatandaşı chesterr juall, bir taksi ile beyşehir gölü'ne giderken, taksi sürücüsünden yol üzerinde bulunan altınapa baraj gölü kenarında durmasını istedi. sürücü, chesterr juall'ın dediğini yaparak aracı baraj kenarında durdurdu. chesterr juall, sırt çantasından çıkardığı bir naylon içerisinde bulunan ve türü belli olmayan kırmızı renkteki balıkları barajın sularına bıraktı. bu sırada taksi sürücüsü de chesterr juall'ın balıkları baraj sularına bırakırken ki görüntülerini sosyal kedya üzerinde canlı yayın yaparak takipçileriyle paylaştı. sürücünün bir arkadaşı ise bu anları görüp, durumu avrasya amatör ve sportif olta balıkçılığı federasyonu'na bildirdi. federasyon yetkililerinin ihbarı üzerine videoyu inceleyen il tarım ve orman müdürlüğü balıkçılık ve su ürünleri şube müdürlüğü ekipleri, chesterr juall'ın barajdaki balıklar için biyolojik bir çalışma yapmış olabileceğinden, virüs veya mikrop bulaştırmasından şüphelenip, polis eşliğinde chesterr juall'ın kaldığı otele gitti. chesterr juall'a barajda izinsiz balıklandırma yapmaktan adli işlem yapılırken, 10 bin lirada idari para cezası kesildi

  --- spoiler ---

  24/03/2017 tarihli haber:

  --- spoiler ---

  bavullarında bomba yapım malzemesi çıkan abd’liye tecavüzden 7.5 yıl
  fatih’teki bir otelin kat görevlisine cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle yargılanan, kimliğini gizleyen ve 15 bavulunda bomba yapım malzemesi çıkan abd’li, 7 yıl 6 ay hapis aldı.

  amerika’dan 2015 yılının ağustos ayında istanbul’a gelen 56 yaşındaki chester juall, laleli’deki bir otelde en üst kattaki karşılıklı 2 suit odayı kiraladı. içinde bilgisayarlar ve kimi yazılı levhaların olduğu malzemeler bulunan 15 bavulla oda ücretlerini peşin ödediği otele yerleşen juall, burada bir hafta konakladı. juall, kendilerine karşı garip davranışlar sergilediği gerekçesiyle çalışanlar ve diğer müşteriler tarafından otel müdürü ile sahibine şikayet edildi. chester juall’in tutuklanması ve istanbul 6. ağır ceza mahkemesinde yargılanmasının yolunu açan olay ise 9 ağustos 2015’te otelin kat görevlisi z.a’ya cinsel tacizde bulunması ve otelin güvenlik kameralarını kırması sonucu polislere şikayet edilmesi oldu. savcının ifadesini alarak mahkemeye sevk ettiği juall, istanbul 10. sulh ceza hakimliğince 10 ağustos 2015’te tutuklandı.

  11 yıl isteniyordu

  vatan'da yer alan haber şöyle: hazırlanan iddianamede, otele yerleşen şüphelinin, olay öncesinde de kat görevlisi müşteki z.a’yı gözle takip edip dokunarak taciz ettiği ve bunu birkaç kez tekrarladığı belirtilerek, 9 ağustos 2015’te temiz çarşafları almak için depoya giren müştekinin peşinden gittiği, olay yerine dönük kameraları kırarak zarar verdiği, şortunu indirerek cinsel organını çıkardığı, zorla soymaya çalıştığı müştekinin direndiği, deponun otelin en üst katında olması nedeniyle sesini kimsenin duymadığı müştekinin mücadele ederek şüpheliden kurtulduğu aktarıldı.

  müşteki z.a’nın şüpheli juall’den kaçıp kurtulmak istediği sırada merdivenlerden düştüğü ifade edilen iddianamede, şüphelinin cinsel saldırıya teşebbüs ettiği ve mala zarar verdiği kaydedildi. iddianamede, chester juall’in, “vücuda organ sokulması suretiyle cinsel saldırıya teşebbüs” suçundan 6 yıl ve “mala zarar verme” suçundan da 5 aydan 5 yıl 3 aya kadar olmak üzere toplam 5 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  avukatı, ‘deli’ diye savundu

  sanığın avukatı ali kemal atçeken ise delil olmadığını savunarak, “suçlamaları kabul etsek bile müvekkilimin akıl hastalığının mevcut olduğunu düşünüyoruz. yaptığım diyalogda; benzer olayların başka ülkelerde de yaşandığı, tedavi görmesi gerektiğini’ belirtmiştir. tarafıma tedavi gördüğüne dair belge göndermiştir. tahliyesine karar verilsin ve zararın miktarı bildirilirse bunu da karşılarız” ifadelerini kullandı.

  sanık juall, avukatının yaptığı tutukluğu itiraz sonucu, dosya üzerinde yapılan incelemeyle 14 temmuz 2016’da, “yurt dışına çıkış yasağı” konularak tahliye edildi.

  yurt dışı yasağı sürüyor

  mahkeme heyeti, geçen gün gerçekleşen sekizinci duruşmada kararını açıkladı. “mala zarar verme” suçu yönünden, şikayete bağlı olması, müştekinin zararının karşılanması ve şikayetten vazgeçilmesi nedeniyle davanın düşmesine hükmetti. mağdur z.a’ya yönelik, birçok kez cinsel saldırıya teşebbüs ettiği gerekçesiyle sanık juall’i 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptıran heyet, ilk duruşmadaki tavırlarını gözeterek bu sanığa yasal herhangi indirim uygulama yoluna gitmedi. heyet, sanığın “yurt dışı yasağının kaldırılması” talebini de reddetti.

  kimliğini ‘işinden’ dolayı vermedi

  davayı kabul eden istanbul 6. ağır ceza mahkemesinin 9 ekim 2015 tarihli ilk duruşmasında tercüman aracılığıyla kimlik tespiti yapılmaya çalışılan sanık juall, anne-baba ismi, doğum tarihi ve diğer kişisel bilgileriyle ilgili ısrarlı sorulara, işinden dolayı cevap veremeyeceğini belirtti. “cevap vermemesi halinde yargılamanın uzayacağı ve kimlik bilgilerinin teyidi amacıyla interpol daire başkanlığına yazılan yazının cevabının beklenileceği” hususu hatırlatılarak tekrar kimlik bilgileri sorulan juall, yine cevap vermekten kaçındı.

  ‘ortadaoğu için çok önemliyim’

  savunması da sorulan sanık juall’in, duruşmadaki davranışlarıyla ilgili mahkeme zabtına şu ifadeler yazıldı: “sanık, ‘sadece suçsuz olduğunu’ belirterek, tercümana, ‘siz kim oluyorsunuz, kim olduğunuzu anlayamadım’ tarzında söylemlerde bulunmuştur. sanık, ‘cezaevinde bulunduğu dönem içinde eli bıçaklı kişilerle fbı’ın kendisinin peşinde olduğu, burayı ve ortadoğu bölgesini kastederek çok önemli biri olduğunu ve suçsuz olduğu’ yönünde açıklamada bulunmuştur. bunun haricinde iddianameye konu eylemle ilgili herhangi bir açıklama veya söylemde bulunmadı, ayrıntılı savunma yapmadı.”

  15 bavulunda bomba yapım malzemeleri

  otel görevlisi z.a da sanığın bavullarının birinde bilgisayarlar ve değişik rakam yazılı şeyler bulunduğunu belirterek, “bir kez bayram şekeri olarak kullandığımız çikolataları yatağın üzerine sermişti ve altında da baş örtüsü bulunuyordu” dedi. otel sahibi l.a, “sanığa ‘kusura bakma polis çağıracağız, seni otelden çıkartacağız’ dedim. bana sürekli, ‘beni takip ediyorlar, suikast yapmak istiyorlar’ tarzında sözler söyledi. karakola gidildi. dönüşte polislerle birlikte odalara baktık. karşılıklı suit oda kapıları açıktı. polisler çok sayıda bilgisayar ve bomba yapımında kullanılan malzemeleri görünce iş büyüdü ve diğer şube ekipleri de çağrıldı. gittiğimizde, odalardaki televizyon dahil tüm eşyaların zarar görmüş olduğunu gördüm.”

  --- spoiler ---
 • deli numarası yapan bir amerikan ajanı olabilir.
 • belki de konya barajından balık tutup yiyen bir vatandaşla tüm türkiyeye yayılacak bir virüsün temellerini atmış amerikan ajanı veya amerikan espiyonajını deşifre etmeye, zan altında bırakmaya çalışan bir kontraespiyonajcı.

  her halukarda tehlikeli bir eylemin 3. sayfa haberi olarak kaynayıp gitmemesi gerekir.
 • 14 temmuz 2016 tarihinde serbest bırakılmış bir abd vatandaşıdır.
 • daha önce türkiye’de yargılandığı halde türkiye cumhuriyeti yetkili makamlarınca hala nasıl kendisine ülkeye giriş hakkı tanındığını anlamadığım kişi.
 • apaçık abd'li bir eylemcidir.
  ne kadar salak bir ülkedeyiz. ajan papazı abd'ye geri göndeririz, bu orospu çocuğunu serbest bırakırız.

  anlaşıldı. devletin başındakiler vatanı müdafaa etmeyecekse bizler kendi vatanımızı kendimiz savunacağız, aynı 1919'da olduğu gibi.

  bu orospu çocuğu herif de deli rolü yapsın, bakalım kim daha deliymiş.
 • https://odatv4.com/…i-yine-karistirdi-23052029.html

  yine ortaya çıkan abd'li.

  kendisinin telefonda birilerine "konteyner, bomba ve patlatma" dediğini duyulduğu için bir vatandaş tarafından polise ihbar edilmiş.

  haberde geçene göre, 2015'te 7 yıl 6 ay ceza alıp 14 temmuz 2016'da, yani darbeden 15 temmuz darbesinden 1 gün önce tahliye edilmiş bu eleman. yurt dışı çıkış yasağı konmuş.

  (bkz: kim lan bu chester juall)
 • konya'da gezinip duran amerikalı. ne ayak anlaşılabilmiş değil henüz.
 • yok edilmesi gereken adam ama maşallah polis aldığı gibi serbest bırakıyor.
  madem psikiyatrik sorunları var tedaviye yollayın.