• yıllardır düzenli olarak dinliyorum, hayatımda ilk defa şu anda tool özentisi olduğunu öğreniyorum. ekşi sözlük öyle olduğunu iddia ediyorsa doğrudur tabi. hangi şarkının neresinden bu kanıya varıldı hiç anlamıyorum ayrı mesele.

dümdüz, tertemiz, abartısız rock müzik yapan gruptur. su gibi tüketebilirsiniz.
  • yeni albümü la gargola piyasaya çıkmış.
  • hayvan evladı gibi bir albüm yapıp bendenizi sevindirmiş grup.
    (bkz: la gargola)
    an island 3 kereden fazla dinlenmemeli...
  • kabiliyetli grup.

la gargola albümleri ise beste kabiliyeti olarak türünde üst düzeydir, kaçırmayınız.
  • yeni albümleri la gargola'da take out the gunman, an island, jawbraker gibi süper parçalar bulunan grup.
  • mahallemden çıkmış çocukların kurduğu bir grupmuşçasına severek dinlediğim gruptur. saatlerce dinliyorum bıkmıyorum, insanlara zorla dinletiyorum. öyle gaz ve doyurucu şarkıları var ki içerisinde sololar olmasa bile budur dedirtiyor. diyorum ya seviyorsunuz ister istemez, sanki bu çocukların herbiri benim hemşerim, toprağım. öyle seviyorum yani.
  • bir chevrolet serisi..
  • şimdiye kadar nasıl olup da tanışmadığımı anlayamadığım grup. kimileri (bkz: tool) özentisi olduklarını söylüyor. evet tarz olarak benziyorlar ama bu özenti demek için yeterli bir sebep değil. ayrıca vokalistlerinin sesi tüylerimi diken diken ediyor.

favori parçalarım : (bkz: well enough alone) (bkz: shot from a cannon) (bkz: the fad) özellikle fad isimli parçaları acayip gaz bir parça. klibi payday oyununu anımsatıyor. vena sera isimli albumleri bence en iyisi.

tool hayranları için tavsiyedir ama önyargıyla gelmeyin.
  • neredeyse 20 sene oldu bu arkadaşlarla tanışalı. hatta o kadar eski ki icqdan tanıştığım 14 15 yaşında bir kız söylemişti grubu. 2002 yılıydı ve wonder what's next yeni çıkmıştı

bu tarz müzikleri iyi bilen biri olarak soruyorum chevelle'i nasıl tool ve soad'a benzetiyorsunuz hayret amk. gram benzemiyor ve üçünün de kendine has bambaşka soundları ve tarzları var.

2007 çıkışlı vena sera ile kariyerlerinin doruklarına çıktılar ve bir daha o albümden yapamıyorlar ne yazık ki.
  • bu adamların gitar partisyonları çok iyi. çok geç keşfettiğim aşırı underrated bir alt metal grubu. alt rock diyemezsin o car car gitarlara.
hesabın var mı? giriş yap