şükela:  tümü | bugün
  • hitap ettiği orta - alt orta sınıfa ve nispeten düşük fiyatına rağmen, an itibariyle 26.000 ytl üzerinden tanıdık bayi indirim ile de 24.000, 25.000 ytl'ye alabildiğiniz en üst modelinde, aluminyum jant, otomatik vites, deri direksiyon, yol bilgisayarı, 6 hoparlör, 4 air bag, sis farı, cd çalarlı radyo, kol koyma yeri, direksiyon üzerinden ses kontrolü, gibi pek çok standart üzeri aksesuar barındıran, tasarımı çok hoş, 400 litre bagaj kapasitesine sahip, ses yalıtımı ve klima performansı üst düzeyde, sürüş keyfi yüksek otomobil.
  • 5 uzerinden 1.5 ile 2000li yillarda uretilmis en guvensiz arac. 46km/s ile yapilan her kazada ondeki iki kisi parcalaniyor.
  • amerikan arabası olması en büyük ayrıcalığı. küçükken babamın bir chevrolesi vardı, böyle kuyruklu. herhalde 70'li yılların başlarına ait bir modeldi. tam olarak modelini hatırlayamıyorum ama ondan aklımda kalan en güzel taraf, bizi hoplata hoplata gezdiren koltuklarıydı. içi o kadar geniş ve koltukları o kadar rahattı ki, birazcık uzayan her gezinin sonunu uykuyla noktalıyor, eve babamın kucağında çıkıyordum. arada bir de arka camın içine girip, orada yatardım. direksiyonda ritim tutan babamın çıkardığı ses ninni etkisi yapardı bende. çocukluğumun en güzel gezintilerini o arabada geçirdim. sonra bir gün sattı babam arabasını. çünkü artık farklı bir iş yapacaktı. ondan sonra bir daha hiç öyle gezdirirken, insanı hoplatan bir arabaya binemedim ya da hoplayamayacak kadar büyüyüverdim.

işte bu yüzden şu anda en iyi arabaya sahip olsam bile, hiç biri chevrolet aveodaki keyfi vermiyor bana. çünkü benim minik chevy'imde geri dönemediğim, çocukluk günlerimin hatıraları var.
  • chevrolet'nin en kotu araba modelidir. ruzgarli havalarda saatte 60 milin ustune cikinca yalpalamaya ba$lar. konforu murat 124'le e$degerdir.
  • euro ncap çarpışma testlerinden diğer bir model spark gibi iki yıldızla geçmiş(!) modeldir.
  • citroen'in transformers temalı reklamı ile dalga geçen bir reklam yapmışlar.

http://www.dailymotion.com/…ash/dmplayer/loader.swf
  • polonya'da üretilen daewoo'lara chevrolet amblemi takılmasıyla elde edilen, pek de "amerikan arabası" diyemeyeceğimiz otomobil.
  • chevrolet'in son reklamı ile citroen c4 'ü acayip ti ye aldığı modeli:

(bkz: http://tevfikret.com/…-aveo-v-citroen-transformers/)
  • galeriden çıkıp eve gelirken henüz 20. km.'de şanzımanı dağılmış artısı büyük otomobil.