• 6.viteste 75 mil (120 km) hizda 1600 rpm'de calisan motora sahip araba. gaza dokunursunuz, oyle bir tork vardir ki yine ceker alet o viteste, o devirde, uzar ...
  • corvette c5 (1997-2004) ve c6 (2005 - 2012?) arasindaki farklar:

1- c6'da "alman otomobili" hissi ve kaliteli malzeme agir basmaktadir, c5'in icinde kullanilan plastik cok daha ucuz durur.
    2- c5 5700 cc ve 350 hp iken c6 6000 cc ve 400 hp'dir. (2007'den sonra 6200 cc ve 420 hp olmustur.)
    3- c6'nin 2005 modellerinde maalesef c5 ile neredeyse ayni olan cok basarisiz 4 ileri otomatik sanziman kullanilmistir. 2006'da degistirip basarisiz bir "tiptronic" sanziman koydular fakat en azindan bu 6 ileridir.
    4- c6'nin icindeki muzik sistemi c5'e oranla cok daha basarilidir (bose).
    5- c6 c5'den daha az benzin tuketir. sehirici ortalama 15 lt, sehirdisi (efendi gidersen, 140-150 km/h gibi) 13 lt yakar.
    6- 5 jenerasyondur suregelen acilir/kapanir farlar c6'da degistirilmis ve en baslarda cok tepki almistir.
    7- c5'de opsiyonel olarak sunulan "competitive drive" modu c6'da standarttir. turkcesi, arabanin kicini kontrollu sekilde kaydirmanizi saglar, cok abartirsaniz devreye girer, keyiflidir.
    8- maalesef c6 c5'den daha hizli degildir.
  • süspansiyon halen yaprak yay olduğu için faytonculuk eğitimi almayanların kullanması tehlike oluşturur.
  • 1992 yılından beri kullanılan corvette motorları için

(bkz: lt1)
    (bkz: ls1)
    (bkz: ls6)
    (bkz: ls2)
    (bkz: ls7)
  • otomotiv sektöründe sık sık karşılaştığımız piyasaya yeni modeli çıkan araçların boylarının büyütülmesi alışkanlığına uymamış, boyutları c6 kasasında belirgin şekilde küçültülmüş olan otomobil.
  • şu anda satılmakta olan modelinde 5,7 lt hacminde 347 hp gücünde v8 motor bulunmaktadır... bu aracın içindeyseniz; tünelden geçerken camları açın ve o 8 silindir, 4 egzoz borusundan oluşan orkestrayı dinleyin...
  • şimdi biraz komik gelecek ama ne zaman görsem aklımda müslüm gürses, hakan taşıyan şarkıları çaldıran araba. nedeni için biraz geri gidelim. test drive unlimited yeni çıkmıştı. oyunun özgür yapısı beni benden almıştı. o koca adada istediğiniz gibi gezip gazlayabiliyordunuz. neyse baya oynadım falan corvette c6 olması lazım onu aldım. radyoya şarkı da konulabiliyodu. o sırada da bende bi arabesk merakı başlamıştı. doldurdum ne kadar müslüm varsa, hakan taşıyan varsa test drive klasörüne. 300 basarak nissan'larla mercedes'lerle kapışırken corvette'imde hakan taşıyan'dan sensiz iki gün çalıyordu.

http://3.bp.blogspot.com/…ible-fa-road-1024x768.jpg
    "ayağımaaaa prangalaaaar taktıılarr" şunu görünce aklıma başka bişi gelmiyor.

bunun dışında the big lebowski'de de oynayan araba. new 'vette :)
  • chevrolet'in, camaro modeli ile birlikte şimdiye kadar yapmış oldukları en değerli ve gurur duyulası işleri arasında yer alır. ikonik ve agresif tasarımları sayesinde her daim ilgi odağı olan bir chevrolet modelidir. tekrar belirtmekte yarar duyuyorum: camaro modeliyle birlikte tek başına bir markadır, model olmaktan ziyade.
  • ilk baslarda her gordugumde ferrari saniyordum kendisini. amerikan ferrarisi demek yanlis olmaz. 2017 model baz fiyati 55450 dolar.
    0-60 mil hizlanmasi 3.7 sn,
    6.2 litrekik v8 motor 460 hp uretiyor. 7 ileri manuel veya 8 ileri otomatik vites secenegi var. otomatik icin 1725 dolar daha fazla aliyorlar.
    manuel baz versiyonu icin 52764 dolarlik teklif cikti zart zurt indirimj diye. baz versiyon dediysek bizdeki manuel arka camli araclarla karsikastirilmamali tabi.

baya baya amerikan ferrarisi iste.

http://m.chevrolet.com/…car-mo-intro-640x320-01.jpg
  • safkan spor arabadır.
hesabın var mı? giriş yap