şükela:  tümü | bugün
  • hülya avşar'ın ve ahu tuğba'nın oynadıkları filmlerde canlandırdıkları karakterler hep bu eser ile sevişmeye destur derler sevdicekleriyle. dudaklara zoom yapılır,o dudaklar titrer,bir gömlek düşer,kamera kayar,şömine harlanır falan...

(bkz: motivasyon)
  • bir başka ennio morricone mucizesi.
  • professionals'in soundtrack'indeki me$hur parca..
  • ennio morricone'ye ait le professionnel filminin unutulmaz müziği. ancak ne acıdır ki, birçok sanatçı bu şarkıyı yorumlama ayağına müzikal komplekslerine alet etmiş ve tanınmaz hale getirmişlerdir. orjinalini dinlemek her zaman için evladır bu yüzden...
  • cüneyt arkın filmlerinde acıklı sahne müzigi olarak da hafızalarımızı mesgul etmistir.
  • ruhun inceliğine dokunan; ruhun inceliğinde dokunan...
  • ilk defa izmir menemen'den foça'ya yol alırken araba yolculuğunda dinlemiştim. foça'ya erişen yolda bilenin bileceği o deniz manzarası ile karşılaştığımda kendimi belgesel film içindeymiş gibi hissetmiştim. kıytırık türk filmlerinde kullanılarak mundar edilmiş enfes melodi.
  • her dinleyişimde beni bu dünyadan alan, soyutlayan mükemmel bir ennio morricone eseri.

fa diyez minör'ün insanı ne derece sarsabileceğinin somut örneği.
  • işte nah şu alttaki linkten dinlenebilecek olan orjinal film müziği albümündeki versiyoru chi mai'den de beter eden chi mai'dir. iki ayağı bir papuca sokan, ne yapacağını şaşırtandır.
    bu parçayı uzun seneler önce, çocuk yaşta türk filmlerinden duyarak büyümüş bir nesiliz biz. lakin o yaşta ermeyen akıl bu parçayı tutup da aramaz, arasa da bulamaz. bulsa da ne eylesin. neyse efendim, yıllar sonra kadıköy evlendirme dairesinde bir nikaha gidilir ve bu parça duyulur orada. o anda da bir anlam verilemez nihakın aleliyle, acelesiyle. ama 3. karşılaşma artık kaçınılmaz sonu getirir. ilk dinlendiğinde yıllardır beklenen bir kişiyi görüp ona kavuşulan an gibi gelir. lakin parca içindeki o tek tek vuran kemanlar sağdan soldan gelen engeller gibidir, özlenene kavuşurken onlarla boğuşmak da bir yandan zevk verir.
    aşık olmayı beklemeden dinlenmesi gereken bir parçadır kısacası. aynı hisleri yaşatabilir. hamile ve yaşlılara tavsiye edilmez. doktor kontrolünde dinlenilir!
    http://www.youtube.com/watch?v=xpqzsaahg9w
  • 81'deki le professionnel'den once ilk olarak 71 yapimi maddalena'da kullanilmistir. aslen bu filmin muziklerindendir.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=n83vrawdjaa)