şükela:  tümü | bugün
 • cnbc e nin er taklidi hastane dizisi. geçen haftaki bölümünde bir maymunu öldürüp kalbini bir kalp hastasına taktılar. iliğini de aids hastasi bi hatunu tedavi etmek için kullandılar. ameliyata girdiler çıktılar dizi bitti... ee ben ne anladım...
 • er'dan daha derin oldugunu dusundugum dizi. tip aleminin acmazlarina catir catir parmak basmaktadir.
 • bize komik gelecek hastaliklar ve sorunlar icin alabildigine kasan iki tane ameliyata girince deililer gibi yorulan isin felsefesi üzerinede kafa yoran insanlarin canlandirildigi dizi.
  buradaki kalbur üstü hastene personelini doktorlari hemşireleri vereceksin bir ay samatya ssk'ya hemen adam olmazlarsa namerdim bak bakalım bir daha böyle şeyler yapıyorlar mı?
  (bkz: killanan adam tadinda entry girmek)
 • başroldeki psikolojik rahatsızlık yaşayan kalp cerrahı; zaman zaman pantalonunun yürürken çıkardığı sese takmakta ve odasında boxer şortu ile gezebilmektedir. hastalığı ağırlaştığı zaman da şuuru kapalı bir şekilde bir piyanonun başına çöküp süper şarkılar söylüyor. bir bölümde yine böyle bir olayın ardından doktorluğunun elinden alınması tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. ama arkadaşları onu savundu vs.
 • er gibi nbc yapımıdır ve er taklidi değildir, daha derin ya da daha yüzeysel olduğu da söylenemez, iki ayrı dizidir işte;

  oyunculardan mandy patinkin, paul auster'ın the music of chance'inden tanıdıktır, adam arkin ise, gattaca, mother night'tan hatırlanabilecek alan arkin'in oğludur *

  dizini başı hep aynıdır nedense:
  previously on chicago hope
 • başroldaki baş cerrah diye anılan kişi jeffrey geiger'dır. şahane bir insandır. ulan şöyle problemli bir arkadaşım olamadı demiştim bir bölümde. neden hislendiysem birden. bu deli dahi tiplemesi baya şahane aslında. daha çok kullanılmalı
 • fazla seyredildiginde insani kalp sagligi uzerine endiselere gark eden, bana ameliyatlarda kullandiklari kanlı govdeleri nereden bulduklarini, seyredenlerin doktor olması ihtimaline karsilik o bolumun senaryosundaki hastaliga sahip organ/doku vs'yi edinmeye calisip calismadiklarini merak ettiren, hayli derinlikli olan, ancak geiger gideli beri eski tadi kalmayan dizi.
 • dharma and greg deki greg rolundeki adamın, bu dizide çok beceriksiz, loser bir doktoru oynadığı dizi, nerden nereye...ayrıca john cage rolundeki adam da eskiden bu dizi de oynuyordu, sonra öldü (noktaları siz koyun)
 • gördüğüm en ayrıntılı ve gerçekçi hastane dizisidir. (bkz: jeffrey geiger) tiplemesinin çekiciliği ise tartışmasız bir konudur.
 • bahsi gectigi gibi nbc degil, cbs dizisidir. er ile ayni sezon yayinlanmaya basladigi icin taklit degil rakip denilebilir.

  ote yandan bu hastane chicago'nun guneyinde -ki burasi sehrin en ahim sahim kismi degildir-, bagislarla gecinen, buna ragmen degisik tibbi teknolojilerin ilk defa denendigi bir hastanedir. secme sansi olmayan insanlarin yasadigi bir mahallede kurulmasi ve yeni denenen teknikler nedeniyle, komplo teorilerinde yerini almistir.