şükela:  tümü | bugün
 • chicago sun times ile chicago'nun en populer gazetesi. pazar ekleri muhtesemdir zannimca. bir zamanlar karl marx'in da burada gazetecilik yaptigi rivayet edilir.
 • gazetecilik etik degerlerine mumkun oldugunca riayet eden, tekzip bolumunu bizdeki gibi aralara sıkıstırmayan, en arka sayfada yarı çıplak mankenlerin yerini ilk sayfa haberlerinin devamı alan, red eye adlı ekleriyle gazete okuma alıskanlıgını insanlara kazandırmaya calısan, içerisinde tapılası gazeteciler bulunduran okunası gazete.
 • los angeles times, the sun, daily press, red eye tipinde yaklasik on ayri gazetenin, bir cogu warner biraderlerece* franchise edilmis bilumum lokal televizyon ve radyo kanalinin, ayriyetten chicago cubs isimli beyzbol takiminin sahibi, korkulasi, cekinilesi gruplardan bir tanesidir.

  bahsi gecen binasi 1922'de wtc yeniden yapimi yarismasini* aratmayacak cesitlilikte ve rukuslukte dev bir yarisma sonucu yapimistir. bu yarismanin kendisi hakkinda 2 ciltlik kallavi bir kitap bulunmasinin otesinde, 1980'de stanley tigerman'in editorlugunu yaptigi chicago tribune tower competition and late entries diye bir post-modern manifestomsu yayin bulunur. biz orjinal yarismanin adi girislerini bile daha fazla tavsiye ediyoruz. orjinal yarismaya adolf loos olsun, walter gropius olsun, sonradan ellerini opmek istedigimiz amcalar tarafindan ilginc oneriler getirilse de ilk uce giren tasarimlar arasindaki farki anlayabilenin gozlerinden opmek istiyorum.

  zira insa edilen neo-neo-gotik tas kaplamali, ama aslinda celik karkas fallik bir yapidir.* neo-gotik kullanmak baslarini yeterince goge erdirmemis olacak, ve binanin yeterince onem kazanmadigi dusunulmus olacaktirki, michigan avenue cephesinin alt kisimlarinda dunyanin muhim binalarindan calinmis tas parcalar bulunur. cin seddi, westminster abbey, notre dame, vatican city, efes, ayasofya(bu muhtemelen avludan calinmis marmara mermeri 19.yy osmanli hanim mezar tasidir, kendi salakliklarina yansinlar, hanim efendiye de el-fatiha), beyaz saray vb. tahmin edilecegi uzere beyaz saray disinda diger parcalarin nasil o duvara tutturulduguna dair hic bir ifade yoktur. en son eklenen parca da bir ay tasidir.
 • editörlüğünü susan fowler adında dünya tatlısı bir bayanın yaptığı gazete. bayan fowler boğaziçi üniversitesinde lit 313 koduyla "editing for business & the media" başlığıyla, kendi deyimiyle journalism dersi vermektedir. bu kadar güleryüzlü ve şen kahkahalı bir gazeteci olur mu ya diye düşündüren bir şahsiyettir...
 • kasım 2004 seçimleri için desteğini george w bush dan yana koyduğunu açıkça ilan etmiştir.

  friedmanlı, hayekli university of chicago rüzgarlarının böylesine estiği bir yerde bu duruma şaşmamak gerekir..*
 • tribune company medya grubu icinde baltimore sun ve los angeles times'la birlikte satisa cikarilmis, yeni sahibini bekleyen gazete.
 • kasim 2008 baskanlik secimlerinde obama'ya destegini aciklayarak 161 senelik tarihinde ilk defa bir demokratin arkasinda yer almis gazete.