şükela:  tümü | bugün
 • italyan bebek malzemeleri markası
  şampuan, sabun, termometre, kıyafet.. bir bebek nedir, ne kullanır konusunda çok kafa yorup olabilecek bütün alternatifleri değerlendirmişler. bebek sabunu küvetteyken batmasın su üstünde tutma aparatı dahil..
  (küçükken diş macunu vardı bi de ben yerdim)
 • kikko okunur
 • (bkz: nuk)
 • haberlerden:

  "(...) bebek ürünleri ile tanınan chicco prezervatif pazarında boy gösterdi. doğumların azalması tüm dünyada chicco'nun satışlarını azaltınca chicco bir doğum kontrol yöntemi olan prezervatif üretimine soyunarak herkesi şaşırttı."

  bu ilk bakışta dahiyane gözüken stratejinin başarısını zaman gösterecek tabii.

  edit.
  soru: eğer prezervatif bir doğum kontrol yöntemi ise, ve chicco'nun gelir elde etmesi için daha fazla bebeğe ihtiyacı olduğu düşünülür ise, bebek doğumunu azaltacak olan prezervatif, chicco'nun gelirini negatif olmayan bir yönde etkileyebilir mi?

  cevap: chicco'nun satışları zaten düşmüş durumda olduğuna göre, yeni stratejisi onu daha kötü bir duruma sürüklemeyecektir.
  bunun uzun vadede pazar değişikliği stratejisi olduğunu söyleyebiliriz. elindeki diğer seçenekleri inceleyelim;
  a. chicco bebek maması ve tüketim malları sektörüne girebilirdi (dağıtım olanakları sınırlı)
  b. chicco yetişkin giyim ve aksesuvar sektörüne girebilirdi (çok büyük ve riskli pazar, marka imajı uygun değil)
  c. chicco porno sektörüne girebilirdi (yuh!!)
  d. chicco dijital müzik sektörüne girebilirdi (herkes giriyo ya)
  bunlarla karşılaştırıldığında kendisine maksimum kar getirecek olan, en azından geleceğini garantileyecek sektöre girmiş olduğu şüphe götürmez.
  yalın bir mantık var çünkü işin içinde: "artık insanlar çocuk yapmıyorsa, biz de onlara çocuk-yapmama-malı satarız"
  stratejilerindeki tek sorun marka imajı; haberi duyanın ilk tepkisi, şakayla karışık da olsa, "patlak prezervatif mi satar acaba?" olacaktır, en azından chicco marka prezervatif kullanan erkeğe partnerlerinin vereceği tepki "nedir çocuk mu yapıyoruz puahahah" olacaktır. bu da iki sektörde de satışlarını iyi etkilemez.
  marka imajına eklenen bir tane olumlu faktör var yine de; chicco'nun aids'le savaşa yardım ediyor oluşu, doğrudan kar getirici bir etken olmasa da, şirketin saygınlığını arttıracaktır.

  caelumluna ekliyor: "bir de şöyle bir stratejileri olabilir, chicco prezervatif kullanan çiftler çocuk yapmaya karar verdiklerinde ve çocukları olduklarında bebekleri için chicco ürünlerine diğer ürünlerden daha sıcak yaklaşabilirler ki bu chicco için çok çok olumlu olabilir."
 • aileye bir bebegin katilmasiyla beraber butcenin amina koyan firma. ulan bu kadar ce$it yapilir mi? allahinizdan bulun be al al bitmiyor.
 • turkiye pazarinda saygin bir yere ve sanirim ciddi bir pazar payina sahip firma. ilk geldiklerinde ciddi $ekilde pahalilardi. sonra fiyatlari gene goreli olarak ucuz olmasa da, "- biraz daha verelim iyisi olsun..." denebilecek bir noktaya geriledi. bebek giysileri anlaminda degil ama, biberon, emzik, puset, arac koltugu urunlerinde cok ciddi bir ustunlugu var firmanin.
 • italya dı$ında diğer ülke temsilciliklerinin doğru dürüst bir sayfası olmayan firma, kikko..

  aslında var, mağaza adresleri ve boy boy çocukların resminin olduğu sayfaları var.. ama ürünleri ile ilgili hiçbir $ey yok.. böyle bir durumda orijinal sayfaya yönlendiriyorlar.. mesela: http://www.chicco.com.tr/

  ama bambino'ca biliyorsanız buyrun emzikler:
  http://www.chicco.com/…egoryid=ppsuz&idfasciasel=23
 • itl. tanecik, zerre
  (bkz: chichhi di grandine)
 • bebe pudrası kokusuna bayıldığım bittiğim marka
 • kendi reklamlarında isminin yanlış okunmasını tercih etmiş firma, çok ısrar ettik anlaşılan.