şükela:  tümü | bugün
 • doğan kitap'tan çıkan bir tom rob smith eseri 44.çocuk.
  sağlam bir kurgusu ve oldukça ilginç bir konusu olan sıkı bir polisiye-gerilim. her ne kadar sonu biraz saçma olmuşsa da, bu türden hoşlananların seveceklerinden eminim.

  "yıl 1953...
  stalin rusyası...
  vahşice öldürülen çocuklar...
  ve devletin kabullenmediği cinayetler...
  şüphe, iftira, sürgün ve devlete ihanetin kaçınılmaz sonu, ölüm... sistemi koruyan kurumlar cesur ve düzene inanan memurlarıyla ayakta durmaktadır. leo demidov da bunlardan biridir. leo, savaş kahramanıdır ve güzel eşiyle moskova'da rahat ve ayrıcalıklı bir hayat sürmektedir. tek amacı ülkesine hizmet etmektir.
  aniden birbirinin peşi sıra çocuk cesetleri bulunmaya başlanır. kurbanların mideleri çıkarılmış, ayakları iple bağlanmış ve ağızlarına toprak doldurulmuştur. herkes aksini söylese de bunun bir tesadüf olmadığı ortadadır. leo bir iftiraya kurban gider ve uzakta bir kasabaya sürülür. bütün hayatı altüst olur. kendini temize çıkarmak ve ailesini kurtarmak için katili bulmaktan başka çaresi kalmaz. leo, devlet ajanları ve katil arasında amansız bir kovalamaca başlar. ölüm ve yaşam arası bu yarışta hızlı olan kazanacaktır."
 • olmamış olmamış sonuna kadar zor dayanilan bir kitapti benim açımdan ama cokta lazım değilmiş keşke yarıda bırakabılseydım dedirtmiştir son sayfası bittiginde.
 • stalin dönemi, rusya.
  insanlar paranoya ve korku içinde yaşıyor, hayatlarını korumak için her şeyi yapmaya hazır insanlardan alınan sahte itiraflara dayanarak idamlar yapılıyor, herkese potansiyel vatan haini gözüyle bakılıyor, açlık, hastalık, sefalet...
  bu arada çeşitli şehirlerde çocuklar öldürülüyor, sistemi tehdit ettiği gerekçesiyle güvenlik güçleri bu cinayetleri ve böyle bir suçlunun, bir seri katilin, olabileceğini kabul etmiyorlar. sadece bir kişi bu cinayetlerin peşine düşüyor. başarılı bir ajanken sistem düşmanı bir vatan haini ilan edilerek kaçmak zorunda kalıyor. bir yandan katilin peşinde oradan oraya sürüklenirken diğer yandan hayatını koruma mücadelesi veriyor.

  sürükleyici bir roman. okurken cinayetlerden çok insanların bu kadar kör, bu kadar şuursuz olabilmesi yüzünden çileden çıkıyorsunuz.
 • ne yalan soyliyim, ilk 150 sayfasi falan gayet zor okundu tarafimdan. halbuki ne kadar hizli bir girisi var diye dusunmustum. zaten sirf bu yuzden de devam ettim okumaya. hatta bir ara, adam cinayet mi anlatiyo sovyet rusyasini mi kotuluyo, diye dusunup sinir oldum. kizil degilim ama cok tarafli yazilan her sey benim icin rahatsizlik vericidir.
  derken kitabin son ucte ikisi inanilmaz bir ivme kazaniyor. o andan itibaren bir cirpida okuyup bitirdim. yasattigi surprizlerin disinda gayet tahmin de edilebilir bir sonu var ki bunu nasil basarmis smith bilemiyorum.

  okunmasi zaman kaybi degil ama aldigi o kadar ovguyu karsiliyor mu, tartisilir. tabi bence.
 • sinemaya aktarılacak olan kitap.

  daniel espinosa’nın yöneteceği filmde, tom hardy, gary oldman, joel kinnaman ve noomi rapace başrol oyuncuları. 2014 yılında vizyona girecek.

  http://www.bakiniz.com/gary-oldman-child-44da/
 • gerek fragmanından gerek daha önce yazılanlardan; bana sovyetlerin en manyak seri katilinin gerçek cinayetlerinin anlatıldığı citizen x filminin 2015 versiyonu gibi geldi. . umarım yanılırım ama sadece gerçek bir olayın anti sovyet propagandası yapmak için yeniden kurgulanması gibi bir his var içimde. yine de izleyince kesin değerlendirmemi yaparım.
 • film,sovyet rejimini yanlış aktardığı için rusya'da yasaklanmıştır. türkiye'de 8 mayıs'ta vizyona girecek.link
 • yarın gösterime giriyor. hakkında ilk değerlendirme yazısı için buyrun
 • kötü adam rolünde barbaros şansal'ın, iyi adam rolünde till lindemann’ın rol aldığı sikik film. 3 saat sürmesi de çabası.