• bir netflix orijinal yapımı. anime.

fantastik ve +16 yaş sınırı var. fragmanından oldukça kanlı olduğu anlaşılıyor.
  • çizimleri adeta artwork kitaplarından çıkmış gibi. konusu ve işlenişi bence gayet güzel. anime olarak studio ghibli işi gibi duruyor ama ayrı bir havası var. müzikler ve yaratılan evren benim son zamanlarda aradığım şeydi açıkçası.
  • cizimlerini cok begendigim bir anime. konusu cok guzel ilerlerken bir bolumde siradan anime aglakligiyla gozumde degerini birazcik dusurmustur, yine de izlemeye devam edecegim ancak keske animelerde bu ergen duygusalliklari olmasa cok daha guzel yapimlar ortaya cikacakken neden boyle salya sumuk karakterler koyarlar hic anlamiyorum.
  • doğasal gizemli yaratıklar, alternatif ya da distopik denilebilecek bir dünya düzeni içinde taraflar ve savaşlar...bunlardan ötürü miyazaki filmlerini hatırlatmış netflix yapımı anime dizi.
    bir de sonsuz kum denizi, kumla çevrilmişlik hissi var ki bu da bana japon yazar kobo abe nin kumların kadını kitabını hatırlattı. senaristleri kitabı okumuş olabilir, kim bilir..

güzel anime.
  • cenazelerdeki çiçekler * ile gömülmek istediğim anime.

2. sezon beklemek istemiyorum artık
  • son zamanlarda izlediğim animeler içinde en iyi ending'e sahip olanı.
hesabın var mı? giriş yap