şükela:  tümü | bugün
 • sabahtan beri dilime dolandı...hoş, neşeli, akılda kalıcı, dile dolanıcı eğlendirici bir parça...çocukla çocuk oldum ben de söylüyorum. bir yandan da ismet özel'in şiirini hatırlıyorum hani şu "en mutlu insanlar belki de baca temizleyicileridir, öyle dar, öyle kara karanlık bir yerdedirler ki, yüreklerini geniş, dayanıklı, aydınlık tutmak zorundadırlar, buna yükümlü sayarlar kendilerini. baca temizleyicileri başkalarını sevmekle kalmaz baskalarınca sevilirler aynı zamanda, çünkü herkesi düşünmeyecek kadar mutlu, herkes tarafından düşünülmeyecek kadar mutludurlar..." diye devam eden...biraz hüzünlü bir durum, gel de çocuğa asılan yüzünün sebebini anlat, zor, bırakıyorum ve devam, çimçimini çimçimini çim çim çiriii, bılov me a kis and tads laki tu...
 • mary poppins'in en popüler parçası, belki de tüm dünyada tutulmasında en çok payı olan şarkı.

  yani öyle olduğunu tahmin ediyorum çünkü bu dadımsı kahraman, bizim ülkemizde pek yer bulabilmiş değil. en azından benim çocukluğumda hiç izi yok.

  başrollerinde tom hanks ve emma thompson'ın oynadığı "saving.mr banks" isimli film sayesinde tanıştık kendisiyle, keşke daha önceden tanısaymışım dedim.

  [https://www.youtube.com/watch?v=k_mpaf5-slu https://www.youtube.com/watch?v=k_mpaf5-slu]

  ımdb
 • garip bir şekilde içinde hem sıkıntı hem neşe olan bir şarkı. sanki sıkıntıyı bastırmak için neşeli numarası yapıyor gibi.