şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: heart blackened) adlı güney kore filmi. yeniden çevrimmiş. silent witness adlı çin filminin yeniden çevrimi. pek sevdiğim, kore'nin önde gelen oyuncularından min-sik choi başrolde. çok sevdiği, evlenmek üzere olduğu şarkıcı sevgilisi öldürülen zengin bir iş adamını ve cinayeti konu alıyor film. adamın kızı şüpheli durumuna düşünce patron da kızını kurtarmaya çalışıyor, olaylar gelişiyor. gerim gerim geren bir film değil. gerilim eksikliği göze batıyor. duruşma sekansları da çok heyecanlı değil. temposu da düşük. belli klişelerden kaçınılmış, fakat düşük temposu nedeniyle yer yer sıkabiliyor. gene de izleniyor film. finaldeki twist'in geldiğini göremedim. twisti sevdim. velhasıl, choi için şans verilebilir. 50-60 puan aralığında bir "katil kim?" filmi.

spoiler
    spoiler

katilin kızı olduğunu düşündüm başta. sonra "katil denen kişi bu kadar göz önünde olunca genelde katil başkası çıkar" deyip başkalarından şüphelenmeye başladım. gerçi senaryonun zayıf tarafı kız dışında şüphelenilecek karakterin olmaması. sadece bir baba var şüphelenilecek. nitekim bir süre sonra katilin o olduğu ortaya çıkıyor. ta ki finaldeki twiste dek. meğerse katil, adamın kızıymış. adam kızını kurtarmak için tayland'ta büyük bir depo kiralayıp kaza anını yeniden canlandırıp katil olarak kendisini gösteriyor kızı hapiste çürümesin diye. babanın kızından cinayete rağmen vazgeçmemesi de, onun için böyle bir dolaba imzasını atması da şaşırttı.

spoiler
    spoiler