• uzakdoğu üzerinden bir gönderim şekli. abi ne 70-80 günü, dx'den yaptığım gönderilerin hepsi maksimum 35 günde ulaştı elime. sonuçta uçakla geliyor bunlar, paketleme süreleri sadece uzun sürüyor.
  • yaklaşık bir buçuk ay önce aldığım ve umudu tamamen kesmeye başladığım zaman evime teslim edilmiş ürünün posta türü...

ptt de bir acayip, postacı bahçenin içine atmış pakedi gitmiş bomba gibi. ulan manyak, hani imza? hani bi kapı zili çalmak?
  • çinden çıktıktan sonra allah'a emanet gelen gönderi türü. gelmeyen mi demeliydim yoksa.
  • eger siparisinizin gonderi tipi buysa bilin ki ya 60 gunde gelir ya da gelmez. ona gore dikkat ediniz.
  • bu posta türü ile 20-30'dan fazla ürün satın almışımdır, neredeyse tamamı da aliexpress üzerinden. 70-80 günde gelmesini bırakın, 1.5 ayı geçtiğini hatırlamam hiçbir siparişimin.
  • siparişimi 17 günde sorunsuz bir şekilde istanbul'a getirmesine rağmen, aynı gün verdiğim bir diğer siparişimi 35 gün geçmesine rağmen getiremeyen taşıyıcı.

düzenleme: 50. günde geldi.
  • bi çinli air mail olarak satın almama rağmen buna verdi kargoyu. haliyle de gelmiyor 1 aydır. mesajlarımı da geçiştirdi. böyle bir tecrübesi olan varsa bi yeşillik lütfen.

yıl olmuş 2018 halen takipsiz kargo mu olur dedirten zımbırtı.

düzenleme: geldi gelmesine de takipli parası vermeme rağmen buna veren çinli arkadaşın işlerine yorumumla ket vurdum herhalde.
  • satın aldığım ürünleri ortalama 4 hafta içinde ülkeye ulaştıran çin menşeli kargo şirketi.

tavsiye edilip edilemeyecek bir tarafı yoktur. ancak çok nadir "aliexpress standart shipping" de alternatif bir ücretsiz kargo seçeneği olarak çıkabiliyor. o daha hızlıdır haberiniz ola.
  • 12 ocakta verdiğim siparişi hala türkiye'ye ulaştıramamış firmadır kendileri. yani işiniz tamamen şansa bağlı. bunu bilerek bu kargo firmasını kullanınız efendim.
  • barky adlı arkadasimiz 12 martta sipariş vermis ve 6 martta eline ulaşmış baya hızlıymış anlaşılan :) bende yaklasik 70 gündür bekliyorum gelmedi para iadesi istedim>>aliexpress

edit: smile düzeltme
hesabın var mı? giriş yap