• kesinlikle kedi değildir. ne münasebet. senin benim gibi insandır.

bir derdi varsa anlatır. bir derdimiz varsa anlar. kendisinin olmadığı bir odada bir değişiklik olursa rahatsız olur, çünkü fikri alınmamıştır. öyle gel seni seveyim pofur pofur okşayayım diye bir şey olmaz. canı isterse gelir o seni sever. sen sevdiğin yemekler pişirip yiyorsan ve ona sevmediği bir mama(dandik falan değil bildiğin lüx mama) verildiyse yemez. protesto eder. evden çıkarken uğurlar, eve geldiğinde karşılar. hatta biraz da kendisi dışarlara çıkıp ne var ne yok diye ortalığı süzmek ister. yalnız kalırsa hoşlanmaz, seni gördüğü ilk anda fırçayı basar. yalnızlık uzun sürdüyse küser. gönlünün alınmasını bekler. dünya tatlısıdır ama kedi değildir; evin bizim gibi bir sakinidir.
  • diğer kedi cinslerini bilemiyorum ama insan taklit eden bir tür. dillenmeye de başladı, bır bır konuşuyor. ''çıkma orayaaa'' diye bağırdığımda ''aman be sen de!'' tonunda ''maaaaauuuv'' şeklinde cevap yetiştirmeler, kanepede her zaman kurulduğu köşeye oturduğumda yanıma gelip ''kalk orası benim yerim'' manasında ''beeeüüvv''lemeler.. eşime sarılırken kıskanıp sinirinden ortalığı birbirine katmalar. tv izlerken yanıma oturup arkasına yaslanıp benle beraber dizi izlediğinden daha önceki kedi entrylerimde bahsetmiştim zaten. son zamanlarda duştan çıkınca kapısında nöbet tuttuğu duşakabinin içine dalıp yerdeki sularla oynaması, hani bak ben de yapabilirim gibisinden, beni ürkütüyor. bi bizim tuvalete sıçmadığı kaldı, onu görmem de yakındır..
  • konuşmayı sökmüş kedimsi. kedimsi diyorum çünkü evrimde arada kalmış gibi bir hali var bu hayvancağızın. siz mutfakta iş yaparken gelir bır bır söylenir, sevgilinizle tv seyrederken kıskanır aranıza girmeye çalışır. hatta siz bir türlü nereye koyduğunuzu hatırlayamadığınız nesquik'inizi ararken o bir miau ve bir kafa hareketiyle yerini gösterir. başka da birşey demiyorum...
  • tüylü, uysal ama oyuncu, havalı, yemek seçen, sessiz, tek başına kalmayı sevmeyen, kapalı kapıların önünde miuv gibi ince bir ses çıkaran, bunun dışında miyavlamayan, sokaktan korkan, cam güzeli, iran kedisinin aksine yakışıklı/güzel kedi türü.
  • bu türün pati yastıkları tekir vs nin aksine pembe değil siyah olur.
  • iran kedisine benzeyen uzun beyaz kircilli tuyleri olan
    surmeli gozlu saf bir irk sayilmayan ama petshoplarda deli fiyatlara satilan dunya sekerleri
  • kendini yastık zanneden bir kedi türüdür. sabah bir bakarsınız halının üstüne serilmiş uyuklar, seslenirsiniz hiç oralı bile olmaz, arada pis bir bakış fırlatır çekil git başımdan diye. gidersiniz, bir saat sonra gelip bakarsınız hala orada şekil değiştirmeden yatıyor. arada canı sıkılır kalkar,bütün kaslarını gerer, beş adım atıp oraya kıvrılır.
    iş yemeğe gelince huy değiştirir tabi. buzdolabının kapısını açar açmaz başında biter, şaşırırsınız bu uyuşuk kedi nasıl oldu da bu kadar çabuk geldi diye. kendi mamasını bırakıp sizin yemeğe sulanır. en sevimli bakışını atip karşınızda dikilir, normalde kendini sevdirmeyen kedi bacaklarınıza sürtünmeye başlar. masanın üstünde yemek varsa ve siz masayı görmüyorsanız yandınız, çünkü anında masanın üstüne çıkıp kabak bile olsa üstündeki yemeği yemeye başlar. öyle her mamayı yemeyen, burun kıvıran ukala hayvanlardan değildir. en azından bizimki öyle değil.
  • evin içinde gezinip funny(köpeem)yi arada bir üzerine atlayıp oyuna davet eden...dışarda gezip geldikten sonra onu kucaklayarak karşılayıp sinir eden...mırklayan ,aşırı gırlayan burnunu kırıştırmış gibi bi yüz ifadesi olan iri iri gözlü kafasının tepesinde pembe tüyden noktacıı olan hanımımın bebemin, kediciimin türü.
  • bir iran kedisi türü. tüyleri uzun, ipeksi ve gri-beyaz kırçıllıdır, gözleriyse
    çoğunlukla sarı- bal rengidir. yüzleri genellikle iran kedisi kadar basık değildir..
    genetik özelliklerinden dolayı sık sık bademcik rahatsızlıklarına ve farenjite yakalanabilirler.
    uzun tüyleri nedeni ile şişko görünümleri vardır.
hesabın var mı? giriş yap