şükela:  tümü | bugün
  • be$ikta$'ta varlik surduren bin cancincon yemekcisi.

restorana gitmeyip eve sipari$ verdigim icin ambiyansi filan bilemeyecegim ama sushileri icin konu$mak gerekirse ba$arisiz. yosunun da baliginin da tadi sanki eksik gibi. baklavayi yikayip yiyor gibi bir his veriyor insana maalesef.
    ayrica unagi'sinin tadi da oldukca farkli, unagi soslu hamsi gibi duruyordu.
    be$ tl fazla verilip sushico ile halvet olunmasi tavsiye olunur.
  • semtimizin tazelerinden, çin yemeği, sushi ve tayland mutfağını bir arada barındıran bir mekan. yemek sepeti'nde notlarının yüksek olmasının yanı sıra evimize yakınlığı dolayısıyla da dikkatimizi çekti, ısmarlayalım dedik.

buharda wonton, çıtır tavuk ve sebzeli erişte. wonton'ların içi çok lezzetli ama hamurları biraz fazla kalındı, çıtır tavuk belki de paketlenip nemlendiğinden çıtırlığını kaybetmişti, erişte ise bence biraz fazla diri, ama çok insana göre tam kararında denebilecek bir kıvamdaydı. porsiyonlar eh işte boyutundaydı. yani biraz aç olan insan bu üç yemeği tek başına yiyip bana mısın demeyebilir, öyle anlatayım. yalnız acı ekşi sosu eğer kendileri yapıyorlarsa şahane olmuş, yok eğer sanayi ürünüyse geçelim.

kısacası yemekleri çok kötü değil, ama mükemmel de denemez. yalnız çok mükemmel bir tarafı var onu da yazmadan geçemem: servis elemanı. dünyanın en güler yüzlü motorize servis elemanı olabilir o beyefendi. adını sormayı akıl edebilseydim buradan yazıp taltif etmek isterdim ama sormamışım. 19 şubat cumartesi akşamı dikilitaş tarafına servis yapan ve apartmanımızda asansör olmamasından inanılmaz tatlı dille şikayet eden bey kardeşim; eğer burayı okuyorsan bil ki faforimsin!!!

edit: vay arkadaş! ben bu siparişle ilgili yemek sepeti'nden de puanlama yapmıştım. tutup aradılar "ne oldu? nesini beğenmediniz? sorun ne?" diye. bravo yahu! ya kendilerine çok güveniyorlar ya da müşteriye saygıları sonsuz. her iki durumda da bravo!
  • menüsüne bakmanız yeterli. muhteşem lezzetlere imza atıyor.

http://www.chinesetimetr.com/
  • tavuklu noodle çin yemeği hayatında yememiş kişilere dahi hitap eden, güzel, güleryüzlü mekan.
  • ofiste "ne yesem" sorusunun sıklıkla cevabı olan mekan. servisleri hızlı, servis elemanları boylu poslu yakışıklı (önemsiz ve restoranla alakasız bir ayrıntı ama ne yapayım, dalyan gibi adamlar geliyor ayol), sushileri de hiç fena değil. tek bir kusurları var gözümde, soya sosu ve ıslak mendilleri üzerindeki bir minik yazı haricinde boyut ve biçim olarak tıpatıp aynı ambalaja koymaları. birkaç kez ıslak mendil diye soya sosuna bulanmışlığım vakidir.
  • popüler olup satışları artınca döşemeciliğe başlamışlar. ortalama 20 liraya doyardım, şimdi aynı yemekler 40 liranın üzerinde tutuyor.
  • olmasalardı olmazdım bu kadar net, noodle'da tek geçiyorum kendilerini.
  • pahalı ama lezzetli mi, çok yeme isteği uyandıran ama normal mi- sorunsalını yaştan çin-türk lokantası.

acı kullanımında eksküizitler bence. şu an sipariş vermek için 1 saatlik süreçten geçmiş biri olarak, 50 tl ile restorana giderim en azından havalı bir eylem yapmış olurum. evde depresif depresif 50 liraya yemek yenir mi yaw, kafasında marketten makarna almayı tercih etmemle bir bağlantısı olan bu restoranı epey yetenekli buldum.

ki wagamama ve fang fang ile temaslarıma kıyasla da en keyif aldığım burası oldu. sushico'nun ambalaj olayı hoşuma gitmişti. bence bu iş biraz hangi aşçının/başaşçının hangi restorana konumlandığıyla ilgili olduğundan... chinese time'ın muhtemelen tayland'lı göçmen aşçısı yoğun lezzetlerde başarılı. şu an canım hala erişte söylemek istiyor ama kendimi tutuyorum çünkü 15 lira vermek istemiyorum, çok basit.

soya sosu ıslak mendil ambalaj benzeşmesi cidden nasıl oluyorsa, bence de bir sorun. aaa soya sosu göndermemişler o zaman wasabimi balzamik sirkeyle gevşeticem falan diye düşünüp yaptım. meğersem ıslak mendil ambalajı ile aynı ambalajdaymış, hey hat.
  • 27 tl kitledikleri pad thai`leri hem kucucuk hem de hic bir numarasi yok, annem o yemege 27 lira verdigimi duysa terlik manyagi yapar vallahi beni.
  • 2 yıl boyunca kendisini hiç bozmamış yemek yeme yardımcım. kendi sitesinden sipariş verince indirim yapıyor gençler haberiniz olsun.