• nasil bir yer oldugunu soyle ozetleyebilirim;

abd'ye henuz tasinmisim, bir arkadasim* beni chino'ya super bir meksika restorani var diye goturuyor [ki halen ondan daha iyi bir meksika restorani gormus degilim] aksam ustu havanin henuz karardigi saatler, sehrin icinden geciyoruz. ben disariya evlere, evlerin onunde issiz gucsuz oturan tiplere bakiyorum film gibi. aramizda su diyalog geciyor.

- abi napiyosun?
    - napiyorum?
    - abi bakma oyle adamlara, biri cikarip ates eder.. delirdin mi?
  • delikanlının harman olduğu yer.

(bkz: ryan atwood)
    (bkz: the oc)
  • ispanya genelinde bakkal veya her şey 1 euro'culara verilen addır. bu da sanki mafyası çinlilermiş gibi, her şey 1 euro'cuların hepsinin, bakkalların da oldukça ezici bir çoğunluğunun çinli olmasından kaynaklanır. bakkala gidileceği zaman, çinli'ye gidiyorum denir.
    insanlara da en yakın "chino" sorulduğunda, "yiyecek için mi, ev eşyası mı alacaksın" diye sorarak ona göre yol gösterirler.
  • aynı zamanda bir pantolon modelidir.
  • kanvasa benzeyen bir pantolon modelidir, daha incedir kanvastan.
  • ispanyolcada cinli anlamina gelen kelime, ancak tum cekik gozlu asyalilari tanimlamak icin kullanilir genelde.
  • ankara bahçelievler 7. cadde nin sonuna doğru sol paralelindeki sokakta yer alan gayet güzel ve samimi bir mekan. (bkz: cafe chino)
  • ispanyolcada aynı zamanda sahildeki küçük taşlara verilen isimdir.
  • bünyesinde genelde meksikalılar yaşadığı için çeşitli amerikan dizilerinde hep varoş muamelesi çekilen california şehri.

mesela the oc dizisinde ana karakterimiz ryan aileye katılmadan önce chino'da yaşıyordu ve her bölümde diğer karakterler bunu elemanın yüzüne vurarak söylüyordu. hatta sonradan julie cooper'in da chino'lu olduğu ortaya çıkınca kadın bundan utanç duyuyordu. veronica mars dizisinde yine chino'dan gelen öğrenci varoş diye aşağılanıyordu. entourage'da bile bir karakter için "allahın chino'sundan gelmiş adam lüksten ne anlar" deniyordu.

özellikle los angeles'ın lüks semtlerinde geçen amerikan dizilerinde chino'lu karakterler sürekli fakir ve varoş diye eziklenir.
  • crysis 2de bulunan amerikalı ve aynı zamanda laz asker.
hesabın var mı? giriş yap