şükela:  tümü | bugün
  • üst ve orta notalarında (ilk sıkıldığı yarım saat kadar) çiçek kokuları, sonrasındaysa misk ağırlıklı hissedilen koku. bütün dergilerde manyaklar gibi ilan verdikleri için çok merak etmiştim ama alelade bir çiçek kokusuymuş.
  • bundan daha önce piyasaya sürülen chloé'den daha başarılı olmadığı kesin olan parfümdür.tabii bir de givenchy'nin parfümleri dururken chloé ne kadar iyi bir seçimdir bu da ayrıca tartışılabilir. yine de meraklıları için;

(bkz: chloé-eau de parfum)
  • isterdim ki $oyle alt notalardan girip ust notalardan cikayim ama kokulari o kadar ogelerine ayiramiyorum ne yazik ki. yine de $unu rahatlikla soyleyebilirim, bildigin sabun kokuyor. banyodan yeni cikmi$lik hissi icin ideal.
  • üst notalar: pembe biber, portakal çiçeği
    orta notalar: zambak özü, leylak, sümbül, morsalkım, kediotu
    alt notalar: misk, talk, pirinç unu

diye yazılmış. bence en güzel tarafı, içinde vanilya ve şeftali bulundurmuyor olması. onlar olunca tuhaf tatlımsı bir koku oluyor ve ben kullanamıyorum. üretenlerin benimle çok alakası yok ama ben de tüketiciyim(ah keşke ben de üretebilsem...) ve de çılgınlarcasına tüketmek istiyorum bu parfümü. bi senedir kendimi ikna etmeye çalışıyorum olm, kolay değil issey miyake'nin "l'eau d'issey" sinden vazgeçmek... altı aylık kalkınma planımda almak var zaten onu, yani bahara doğru. ama bu chloe de güzel olmuş lakin.

not: ben sümbül, zambak, morsalkım seviyorum lan! bi de portakal-limon kokusu seviyorum. ondan sevmişim bu kokuyu evet(ne var, şimdi farkettim alt-üst notalarını.). tabii severim ben bunu!

not2: deli duran bey, issey miyake diyorum, "l'eau d'issey" diyorum, anladınız siz onu.
  • bebek gibi kokutan, minnoş parfüm. piyasadaki en güzel kokulardan. yeni arzu nesnesi.
  • çiçek kokusundan insanın burnunu kırabilecek parfüm. öyle ki denemek için bileğime sıktığımda başım ağrımaya başladı. oysa ben yazın angel sıkıp kendini boğmaya çalışmış bir insanım. o bile baş ağrısı yapamamışken bu parfüm bunu başardı. tabi o çiçek kokuları geri çekilince sabun gibi bir parfüme dönüştü. bu kısmı fena sayılmaz.

afişindeki hatunla birebir örtüşmüş parfümdür. sıkınca aklıma direk o kadın ve tarzı geldi.
  • chloe love florale ismiyle yeni bir üye eklenmiş kendisine. yıllardır arayıştan arayışa koştuğum parfüm denemelerimi sonlandırdı kendisi. çok kararlı bir chanel fraiche kullanıcısı iken, calvin klein beauty'nin nefis yasemin kokusuna kaçmış biri olarak diyebilirim ki, tercih ettiğim kokular arasında hepsine en yakın, hem de hepsinden çok farklı, en karakteristik ve kalıcı parfüm budur. sonunda olmuştur.
  • şekerli parfümlere inat tuzlu kokan parfüm. sanki iyot var içinde mübareğin.
  • uzun zamandır denediğim en değişik parfüm. ilk açılışı eskilerden bildiğimiz pembe selpak kokusu. biraz bekleyince kendisi için "bebek kokuyor" demek yanlış olmaz ama bebek gibi kokmak ne kadar mantıklı onu bilemiyorum. yine de farklı bir parfüm arayanlara tavsiye edilebilir.