• portakal çiçeği ve yasemin karışımlı hoş bir parfüm. kanımca chloe love 'dan daha güzel.

vücut kremleriyle birlikte kullanınca tüm gün kokuyu almaya devam ediyorsunuz.
  • daha çok ilkbahar- yaz parfümü. günlük kullanıma uygun, açılışta yoğun bir çiçek kokusu sizi karşılıyor.
    üst notaları : greyfurt, bergamot, armut, limon, neroli
    orta notaları : gül, portakal ağacı çiçeği, madagaskar stefanotis, şeftali, frenk üzümü
    alt notaları : sedir, paçuli, misk, kaşmir ağacı
    daha çok gül ve portakal çiçeği kokusu ağır basıyor.
    kalıcılığı 7,5/10
    fark edilirliği ilk anda fazlaca çicek olmak üzere zamanla performansı düşüyor.
    yayılımı 2 saate kadar yoğun sonra fazlaca zayıf.
    şişe tasarımı zarif, ancak metal kısımlar kutusuz ve özensiz kullanımda kolay deforme oluyor.
    özetle koku temiz, taze, bir buket çiçek gibi kokmanızı sağlıyor sonlara doğru tene yaklaştığındaysa pudramsı bir etkisi kesinlikle var.
  • yemek istediğim parfüm. bir parfüm ancak bu kadar güzel kokabilir. portakal bahçesi giymiş gibi hissettiriyor her seferinde.
  • nedendir bilinmez sıktıktan sonraki 2 saat içinde kokmamayı başaran parfüm
  • gün boyu burnuma hafif hafif gelen yasemin kokularıyla beni benden alan aşmış parfüm.
    en sevdiğim çiçek de yasemin olduğundan hayatımın geriye kalanında sadece bu parfümü kullansam olur.

kalıcı olduğunu teyit edebilirim. ayrıca hiçbir şekilde baymıyor.
  • zengin hissettiren koku. bunu kullandığımda zengin hissediyorum. garip bir etkisi var.

ayrıca kalıcı değil diyen olmuş. şaşırdım. kıyafetlerim yıkanmadığı sürece kokusu çıkmıyor. öyle bir koku.
  • duruluk, saflık ve neşe..
    bu parfüm yalnızca bu üç kelimeyle tanımlanabilir.
    açık tenli kadınlara daha çok yakışır.
    hatta bazen ne güzel kokuyorum yea diyip kendi omzunuzu öptürebilir*
  • çok sevdiğim koku fakat trendyolda 75 ml 330 tl olup sephora’da nasıl 50 ml 725 tl olabiliyor. bu kadar büyük bir farkı doğrusu aklım almıyor.
  • koku konusunda -bütçem yettiği kadar- paraya kıyarım ve bence bu parfüm de fiyat performans ürünü. zara’nın kıçı kırık sürdüğünüz an kalıcılığını yitiren parfümleri bile 350 tl olmuş, düşünün.

çiçeklere bayılırım, birçok yaz elbisem çiçeklidir bundan dolayı çiçeksi bir koku almak istedim, 12ye yakın koku denedim bunda tutuklu kaldım. keş gibi koklama raddesine gelince de çıkarttım kredi kartını çeyizimin rızkından keserek kendime love story aldım. kalıcılık konusunda şikayet etmiş burada birçok kişi, bir fıs sıkıp mı çıkıyorsunuz arkadaşlar?? bundan önce michael kors sexy amber kullanıyordum onda da en az 3 fıs sıkıyordum, bunda da 3-4 sıkıyorum. ilk kullandığım gün hatta bir daha mı gelicez dünyaya deyip 5 fıs sıktım, oturduğum yerde kendimi koklamaktan bir haller olacaktım. gayet kokuyor bence.

fakat tam anlamıyla ilkbahar- yaz parfümü belli. sonbahar-kış sezonu için de parfümüm hazır: miss dior. bu da çok kadınsı, afrodizyak bir etkisi bile olabilir. hatta kalıcılığı da bir tık daha yüksek diyebilirim. ama yaza gitmez gerçekten bayar.
  • biricik aşkım chloe love discontinued olunca onun yerine alıp kullandığım yeni parfümüm. yalnız kesinlikle chloe love kadar iyi değil. niye üretimden kaldırdılar onu da anlamadım. yıllardır ne olursa olsun değiştirmediğim tek parfümümdü halbuki. korkarım yerine koyacak başka bir parfüm de bulamayacağım bu gidişle.

neyse konumuza dönelim,
    chloe love story baskın olarak portakal çiçeği ve yasemin koksa da içindeki armut notasını çok net hissediyorum ben. o yüzden beyaz çiçeklerle beraber diplerden hafif bir tatlılık da hissediliyor ama kesinlikle şekerli bir tatlılık değil bu. love kadar olmasa da temiz ve zarif kokan bir parfüm. girdiğiniz ortamı buram buram kokutmuyor fakat kendini fark ettiriyor. eğer bilmem kaç metre öteden bile hissedilen, buram buram kokan bir parfüm arayışındaysanız chloe love story size uygun değil ne yazık ki.

üst notalar: neroli, bergamot, greyfurt, limon, armut.
    orta notalar: stefanotis ( bir çeşit beyaz çiçek), portakal çiçeği, siyah üzüm, gül, şeftali.
    dip notalar: misk, sedir ağacı, kaşmeren, paçuli.
hesabın var mı? giriş yap