şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2008 yilinda piyasaya surulmus olan michel almairac ve amandine marie tarafindan tasarlanmis parfum.

  ust notalarinda; sakayik, frezya, liçi, orta notalarinda; gul, manolya, vadi zambagi ve alt notalarinda; amber, bal, sedir agacindan olusan pudramsi ciceksi bir koku.

  oldukca fresh, cekici ve cazibeli bir koku. sekerli ve baharatli kokulari sevmeyen, ciceksi kokulara bayilan biriyim ama gul kokusundan nefret etmeme ragmen bu parfumu cok seviyorum. farkli parfumlere sik sik firsat versem de chloe parfumleri dendiginde aklima hep signature geliyor ve sabit parfumler listemdeki yerini hep koruyor.

  feminen, zarif ve karakterli bir cagrisimi var bu kokunun bende. zaten taniminda da;

  ''chloé eau de parfum captures the creative, confident individuality of the chloé woman. ıt is a fresh and feminine fragrance suited to a free spirit with an utterly innate sense of chic''

  diyerek kiskirtici, ozguvenli ve ozgur ruhlu kadinlari temsil eden bir koku oldugunu iddia ediyor.

  sakayik ve frezya notalariyla canlandirici bir etki yaratiyor ve bahar ve yaz aylarinda kullanmak icin uygun. manolya, amber, sedir agaci ve vadi zambagi notalariyla sik bir etkisi oldugundan dolayi kis icin de uygun. zamansiz bir parfum.
 • çok zarif, çok temiz bir koku. o kadar temiz ki açılışında çamaşır suyu kokusu alıyorum ben bu parfümden. o yüzden bayıldığımı söyleyemeyeceğim maalesef.

  genel kanının aksine bende kalıcılığı ve silajı sıfır. sıktıktan iki saat sonra tamamen yok oldu. benim için çok büyük ikinci eksi bu.

  üçüncü eksi ise şişesinin metal kısmının bir süre sonra solup paslanmış gibi göründüğünü çok duymam. bazı insanlar vintage görünsün diye özellikle yapılmış olduğunu düşünürken bazıları da dandik malzeme kullandıklarını savunuyor. sebebi ne bilmem ama benimki de öyle solarsa hiç hoşlanmayacağım görüntüsünden.

  seveni çok olan bir parfüm. ama benim için asla bi chloe love olamayacak. üzgünüm.
 • aklıma sürtüğün tekini getiren parfüm kesinlikle love daha geçerli