şükela:  tümü | bugün
  • güzel egzersiz programları olan harika vücutlu youtuber hatun.

https://youtu.be/2plt-olgujs

2 haftalık abs challenge i müthiş değişimler yaratmış ben de bugün başladım değişimi editleyecegim.

edit: bu da benim before after 'im: https://hizliresim.com/wgimbl

edit: programın 6.gunu hareketlere alıştım. yediklerine dikkat etmezsen o göbek gitmiyor

edit:programı bitirdim. program sonunda kilo aldım. sanırım kas oranım arttı çünkü ağır yemedim ve kilo almış gibi değilim. sikilastim ama o before after kızlarına dönmedim. o yüzden fotoğraf atmaya gerek yok. şimdi summer challenge a başlayacağım. 35 günlük bir program.

edit: before after kızı oldum. ama popo programı çalışmıyor. chloe bir videosunda popon sahte eleştirisine yanıt vermiş. spor salonunda yaptığı egzersizlerle. kadın hayvan gibi adamları bacaklarıyla kaldırıyor. kıytırık direnç bantlarıyla öyle bir g.te sahip olmak pek mümkün değil.
  • evde yapılabilecek egzersiz videoları olan kişi.

arkadaşlarımla "2 weeks shred challenge" serisine başladık. dün 3.günü tamamladık ama bugün hepimiz fena haldeyiz. ki öyle hiç spor yapmayan insanlar da değiliz. ben daha önce “abs workout challenge” serisini de yapmıştım ama tek video olunca zorlanmamıştım. dünkü 45 dklık antreman bizi mahvetti. neyse kaldı 11 gün.
    pes eden yapıda insanlar olmadığımız için sonuna kadar devam ediyoruz. bu yüzden birimizin yapası olmasa bile diğerlerinin gazıyla hemen ayaklanıp yapıyor.
    bir de iftar öncesi leptin tavan yapmışken, 30-40 dklık orta-hafif tempoda kardiyo yapıyoruz. günlük antremanları tamamlamış oluyoruz. karantina falan dinlemeden sporsuz gün geçirmiyoruz.
  • 2 haftalık abs challenge için yoldaşlık edecek suserler varsa yeşillendirebilirsiniz
  • dönüşüm videolarında erkeklerin de olduğunu görmemle ben de başlasam mı diye düşünmüyor değilim. bakınca insanlar üzerinde gerçekten etkili olduğu belli. bir de bu abla bu işi salt para için yapmıyor sanırım internet üzerinde. yani ağza bir parmak bal çalmalık dönüşüm videoları yükleyip programımı aylık şu kadara satın alabilirsincilerden değil, 26 günlük programı şak diye koymuş internet sitesine.

1.80 boyla 84 kiloda ve spor salonu kapalı olduğu için spor salonuna gidemeyen ve koşuyu da izolasyondan dolayı düşünmeyen biri olarak ciddi ciddi başlamayı düşünüyorum, beslenmeme dikkat eden biriyim etkisinin olacağına inandım açıkçası. hem şu home office ortamını dağıtmaya da yardımcı olur eve tıkıldığımız şu günlerde. başlarsam ve etkisini görürsem ekleme yaparım entrye.

ek: aynı gün içinde her gün birer tane de nike training club idmanı çakmayı düşünüyorum.
  • 25 günlük hourglass programına bugün itibariyle başladım. kendi kendime youtube videoları arasında kaybolmaktansa programını günü gününe yaparım. program bitince yorumlarımı bırakırım.

edit: 16. gün bitti. yapın & yaptırın.
    edit: 21. gün de bitti.

edit: bugün itibariyle 25. günü de tamamlayarak programı bitirmiş bulunmaktayım. süre boyunca yediğime içtiğime dikkat ettim ama çok da etmedim. börek, kek, makarna gibi yediğim şeyleri haftada bire indirip akşam yemeklerinde sebze ve et yemeklerine yöneldim. chloe dışında başka egzersiz yapmadım. sadece ekstra ısınma ve soğuma videolarını ekledim ve 20 dk olan günler için kendime 10 dk'lık kol videosu koydum.

kilo olarak kaç kilo verdiğimi bilmiyorum. eğer kilo vermediğimi görürsem moralim bozuluyor o yüzden pek bakmıyorum. belimden 2 cm incelmişim, kalça aynı kalmış ama basenlerden 2.5 cm gitmiş. bel simitlerim nerdeyse yok oldu. kalçanın değişmemesinin sebebi bence hareketlerin kalçayı dikleştirmesi ile ilgili. ayrıca program isminin hakkını veriyor. gerçekten kum saati görüntüsü oluşmaya başlıyor.

bundan sonraki aşamada 2 haftalık shred, ardından 5 haftalık booty programını yapmayı düşünüyorum. pamela reif var denemek istediğim youtuberlardan ama programları instagram üzerinden karman çorman yayınladığı için motivasyonumu bozar diye ona başlamıyorum.

gelelim artıları ve eksilerine.

artıları:
    - her gün ne yapacağız ne edeceğiniz belli. eskiden youtube videoları arasında kaybolurdum bunu mu yoksa şunu mu yapayım diye. oysa chloe ile listeyi açıp yapıyorum. 1 ay olduğu için çok kasmıyor da. misal 2 aylık program olsa baya daralırdım.
    - program iyi ayarlanmış. tam yetti gari daha yapamam dediğimde ertesi gün boş gün oluyor. yada çok fazla bacak çalıştıktan sonra ertesi gün karın ağırlıklı oluyor.
    - benim gibi squat, lunge ve atlamalı zıplamalı şeyler sevmeyenler için hourglass programı ideal. hep mat üzerinde çalışıyorsunuz ama hareketler oldukça aktif olduğu için bol bol terliyorsunuz.

eksileri:
    - ısınma ve soğuma videoları programda yok. ben önceden warm up ve cool down videolarını açıp yapıyorum. ekstra 15 dk ekliyor çalışmaya ama değer.
    - video çekim açıları bir garip. bazı hareketlerin nasıl olduğunu tam göremediğim için kendi bildiğim gibi yaptım.
    - video boyunca hareketleri yanlış yapanlar için uyarılarda bulunmuyor. yani doğru yapmak için öncesinden biraz spor bilginizin olması gerekiyor.
  • karın kası ve cardio videoları aşırı etkili, popo videoları vasat altı olan süper vücutlu tuhaf mimikli hatun. popo çalışasınız varsa blogilates, pamela reif, fitnessblender öneririm
  • 2 weeks shred challenge programına bugün başladım. çokça görüyordum before/after sonuçlarını denemek istedim. fazlalığım olduğu için değil sıkılaşmak ve karın kaslarımı belirgin hale getirmek için başlamak istedim.yaptıkça editleyeceğim.
  • "2 weeks shred challenge" programinin 4. gününü tamamladim. cok sükür yarin off. basta kolay gibi görünen hareketler sadece 5-10 saniye ara vererek yapinca gercekten bir challenge a dönüsüyor. ilk iki gun hareketleri yaparken matin üzerinde yigilip kaliyordum, simdi hareketleri hakkiyla yapabilmek icin bazen video yu durduyorum 15-20 saniye ara verip oyle devam ediyorum. bundan önce leslie ile "burn body fat 3 mile" yapiyordum. o da kesinlikle etkili ama karin kaslarini belirgin hale getirmek icin buna basladim.

"3 weeks lean arm challenge" ve/veya "lean thigh challenge" yapanlar da bilgi verebilirse cok sevinrim.

bittiginde edit yapacagim.
  • ilk başta 21 days hourglass challenge'ını başlayıp iki tane arkadaşımın "oo kızım bacakların sıkılaşmış, popon dikleşmiş" demesi üzerine gazla bitirdiğim, şimdi de 2019 shred programına başladığım aussie kız.

benim gibi dr.oetker jöle kıvamındaki insanın bile karın ve bacak kaslarını sıkılaştırıp sertleştiren programları var. shred serisin complete body work outları zorlayıcı ilk başta. ancak daha önemli bir konu apartmanda özellikle karantina sürecinde yaparsanız hoplamalı, zıplamalı hareketlerden alt komşu rahatsız olabilir. bazı zıplamasız hareketlerin olduğu videolarda o sebeple "no jump" ibaresi oluyor.
  • yarın 2 weeks shred challenge programına başlayacağım. deneyen neredeyse ististanız herkes güzel sonuçlar alıyor. spor yapmaktan zarar gelmez deneyelim bakalım.