şükela:  tümü | bugün soru sor
67 entry daha
  • misal adini ilk defa duydugum mountain high yogurtlarindan alabilmek icin 10 mil yol gitmem lazim toplamda, adini ilk defa duymamdan da anlayacaginiz uzere butun marketlerde olmayan bir yogurt.* chobani ise her markette var artik. tadindan tuzundan ziyade bu ulasilabilirlik daha onemli kanimca. kolayca bulamadigim yogurt isterse dunyanin en iyi yogurdu olsun bana bir faydasi yok.

ek:
    bugun usenmedim gittim mountain high aldim. tam yagli sade olani. bundan sonra main'im mountain high'dir. evde yogurt yapmayi deneyecegim instant pot ile. maya olarak mountain high kullanirim. tutarsa aman sabahlar olmasin. *
  • yukardaki entry'ye katiliyorum ama unuttugunuz tek sey chobanin cok tatli bir yogurt oldugu. ama bu yogurda da tatlilik yakisiyor dogrusu. tatli lafini kötü anlamda almayin lütfen. yogurtlarin cogunun iclerinde gizli veya acik seker vardir. ama chobanideki tatlilik muhtesem ve ben onu bu tatli haliyle cok seviyorum. chobanicigim seni binlerce kere yalamak arzusuyla...

hehe:) tanidik geldi mi yukardaki paragraf bir yerlerden?

saka bir yana, bu yogurt meselesi abd'de uzun yillardir tartisilir. bak 1982'de new york times, hazir yogurtlari asagilayip, en guzeli ev yogurdudur demis. mountain high'dan da bahsediyor.

https://www.nytimes.com/…re-they-really-yogurt.html

not: irregular hakli.