şükela:  tümü | bugün
  • nestle nin ürünü olan bir tür kakaolu mısır gevreği.
  • kakaolu buğday gevreği olup, süt olmaksızın sade sade de pek keyifle yenebilen nestle ürünü..
  • turkiye'deki pahaliliginin aksine beklendigi uzere yurtdisinda garibanin karnini doyurmaya yarayan siriyl, bi sey gevregi. buldugum zaman sabahlari bol bol yiyorum, evet hafif kilo aliyorum gibi ama sorun degil, nasil olsa paris'te metro/otobus/tren vb toplu tasima yine grev yapar ve fiti fiti isten eve evden ise gun olur yurur gun olur bisiklete biner aldigim gibi veririm (paris'te oldugumu da belirttim).

neyse demek istedigim chocapic yedigim zamanlar chocapic gibi oluyor kakam. igrenc evet. ama oyle oluyor. ne kadar salatalar yesem de aksam, ne kadar bol bol sut de icsem (yenen chocapic miktarina gore kimi zaman gunde bir litre) yok. ch-oc-ap-ic cokapik kucuk kucuk yuvarlacik ayri ayri yapiyorum kakami. ve bu durumdan hic hosnut degilim. yetkililere de seslenemeyecegim anlamayacaklar. turkiye'dekiler anlasalar da ne olacak zaten ithal edip 250 gramini 4bucuk ytl'ye satma becerisini gosteriyorlar.
  • corn flakes tayfasının anavatanı olan amerikada bulunmayan buğday gevreği, sanırım bunun sebebi mısır değil buğday gevreği olmasıdır ayrıca kutunun üzerine köpek resmi koymak feci bir pazarlama hatasıdır köpek maması imajı uyandırır dalga konusu olunur
  • evde daimi süt bulundurma sebebidir. çünkü sütle beraber bir kase yiyerek kurtulabileceğiniz bu mereti süt yoksa kutucanak yiyip bitirebilirsiniz.*
  • web sitesindeki ulkeler arasında türkiye'nin olmadığı kahvaltılık buğday gevreği. süper lezzetli olmasının yanında acayip kilo aldıran ve sacede sütle değil leblebi yer gibi avuç avuç yenmesini tavsiye ettiğim harika yiyecek.
  • artık piyasada bulunmayandır.
    boktan nesquick in bile piyasada olup bunun olmaması canımı yakıyor. çok acılar içindeyim.
  • içinde glikoz şurubu olmayan kahvaltılık gevrek.
  • hiçbir markette bulunamayandır.
  • özlenen tat. her gittiğim markette bakınıyorum ama bulamıyorum hiç. umarım yeniden gelir de nostalji yaparız birazcık.