şükela:  tümü | bugün
 • son yapılan 36. olağan kurultayı istenilen hava ve değişime cevap veremedi. özellikle delege sistemi ve halkın isteklerinin yansıtılması bakımından değişimin gerekliliği artık kaçınılmazdır. zira değişim için değişmek ve halk için olmak. halen başkan olan siyasetçinin bu kadar seçim kaybı sonrası halende başkan olarak yoluna devam etmesi daha yapılmamış 2019 seçimlerini ve de yapılacakları peşinen kaybı demektir. ayrıca son olağan kurultayda görülmüştür ki değişim isteniyor. bu kapsamda ince’ nin konuşmasının salonda yarattığı heyecan gözden kaçırılmamalıdır.

  evet chp halk içindir ama halkla olmalı ve halk yararına olmalıdır; koltuk yararına değil.

  değişim için önce değişmek gerekir ki halk için olunsun. o zamanda ivedilikle olağanüstü kurultay.
 • muhtemelen chp'nin en kısa sürede gideceğini düşündüğüm kurultay.

  o delege yaptıkları yanlışın farkına vardılar. dünkü genelbaşkanlık seçimi bugün yapılsa 1000'e yakın oyla muharrem ince genel başkan seçilirdi. çünkü muazzam bir kamuoyu baskısı var.

  bu sene chp seçmeninin gidecek bir alternatifi de var. bu yüzden, delegeler kendi çıkarları doğrultusunda en kısa sürede bir olağanüstü kurultay için imza verecekler diye düşünüyorum.

  aksi taktirde chp'nin oyları o kadar düşer ki, delegelerin tekerine de çomak sokulur.
 • hazırlıkları başlamıştır:

  http://t24.com.tr/…zalar-toplanmaya-baslandi,666467

  bırakmayı bilmek erdemdir.
 • muharrem ince'nin genel başkanlık koltuğuna oturacağı kurultay olacaktır.
 • muharrem ince'ye destek aciklayan ve kurultay icin imza veren 37 il baskani oldugu duyurulmustur. biraz once chp istanbul il baskani canan kaftancıoğlu ise kemal kilicdaroglu'na destegini bildirdi. aksam haberlerinde halk tv'de duyurulan basin aciklamasina gore 51 eski chp milletvekili degisim istiyoruz kurultay yapilsin cagrisinda bulunmus. partililerin konusmalarina gore chp en gec 9 eylul tarihinde olaganustu kurultaya gidiyor.

  https://twitter.com/…nnn/status/1014879990607941634
 • chp delegeleri kurultay için 15 günde toplanması gereken 634 imzanın 300'den fazlasını ilk günden topladı. muharrem ince ile değişim başlıyor
 • kurultay için ilk günden toplanan imza sayısı 353 olarak açıklanmıştır.

  tren kalkıyor.

  https://www.sozcu.com.tr/…53-imzaya-ulasti-2524048/
 • mevcut yönetim eğer anlamlı bir şekilde kılıçdaroğlu önderliğinde kurultay'a gitmez ise başlarına gelecek olan aziz yıldırım'ın başına gelen ile aynısı olacaktır.

  çünkü artık muazzam bir kamuoyu baskısı var, bir kez dahaseçim yenilgisi ve seçim sonrası abuk subuk açıklamalara tahammül kalmamıştır.

  eğer değişim olmaz ise chp %20 yi bile bulamaz.

  bu çok açık ve net artık...
 • artik ne zaman olucaksa gerceklestirilip,

  kk,
  tezcan,
  kaftancioglu,
  ilgezdi,
  onursal adiguzel,
  kocaoglu,
  ilhan kesici,
  sezgin tanrikulu

  gibi isimlerden arindirilmasi yoluna gidilmelidir.

  aksi halde chp tarihinin en saglam tokadini yiyecek!
 • an itibariyle imza sayısı 400 ü geçmiş bulunmaktadır. 2 gün için beklentilerin çok üstünde bir rakam. böyle giderse 15 günü beklemeye gerek kalmayacak. en geç cuma bu iş biter.