• kemal kılıçdaroğlu'nun delege yaptığı ırkdaşlarının, kemal kılıçdaroğlu beyefendi'yi seçeceği kongre görünümlü tiyatrodur.

türkiye geneli..12.000.000 oy-1058 delege
    marmara.............4.500.000 oy - 278 delege
    ege......................2.500.000 oy - 133 delege
    iç anadolu...........1.700.000 oy - 166 delege
    karadeniz...........1.100.000 oy - 130 delege
    akdeniz...............1.700.000 oy - 136 delege
    doğu-g.doğu.........400.000 oy - 206 delege

mardin chp oyu %1, delege sayısı 11!
    kırklareli chp oyu %55,delege sayısı 6!

siirt chp oyu %1, delege sayısı 6!
    edirne chp oyu %51, delege sayısı 4!

diyarbakır chp oyu %1, delege sayısı 20!
    aydın chp oyu %50, delege sayısı 14!

kemal kılıçdaroğlu'nun fantastik delege seçimi insan hakkı ve demokrasi, benim bunları yazmam taabi ki foşiklik, ırhçılıh ve gafatasçılıh...

doğu, özellikle güneydoğu delegelerinden türkçü-milliyetçi çizgide olduğunu defaatle belirten ümit kocasakal'a kaç oy çıkar yahut oy çıkar mı?

%1 oy aldığı yerdeki 206 delege, kılıçdaroğlu'nun seçim stratejisi olarak atadığı kürt jokerleri midir?

ege, akdeniz ve marmara delegeleri muharrem ince, kemal kılıçdaroğlu ve ümit kocasakal'a oy verecekken, güneydoğu delegeleri silme olarak kime oy verecektir?

ama siz haklısınız,
    haftasonu chp'de demokrasi şöleni var!
  • kemal tekrar seçilirse bence tayyip bu gece balkon konuşmasını yapabilir. seçime falan da gerek kalmaz, boşuna masraf.

edit: bıktım amk seçim kaybetme hissinden. bu ne lan böyle. 32 yaşımdayım bugüne kadar bir kez olsun oy verdiğim chp bana bu mutluluğu yaşatamadığı gibi parti içinde de aynı kaybetme hissini yaşatıyor. ben niye şimdi sana oy vereyim bile bile aynı hissi yaşayacağımı.
  • öyle dua ediyorum ki , galatasaray seçimi gibi herkesi göt eden bi seçim olsun da , muharrem ince seçilsin...

değişim bir yerden başlasın...

nolur ya , nolur.
  • --- spoiler ---

kılıçdaroğlu seçilirse oyumuz iyi partiye, ve bu şaka değil
    --- spoiler ---

bir üstteki entry.

başlığa aynen bunu yazmak için girdim. artık adam gibi muhalefet istiyoruz. ses istiyoruz.
  • bir alevi olarak muharrem ince’yi destekleyeceğim kurultay.

herkes burada mezhepçilik hakkında atıp tutuyor ama chp’li alevilerin büyük kısmı atatürkçüdür. atatürkçü olmayanların sesi çıkıyor diye alevileri farklı algılamayın.

alevilerin büyük kısmı ulusalcı ve atatürkçüdür. sadece marjinal kesimin sesini duyup maval okumayın.
  • "delilik: aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek." albert einstein.

umarım deliliğin son bulduğu bir kurultay olur.
  • bak ya denyoya bak. gelmiş "doğu delegelerini çekemiyorsunuz" diyor. çoğunluksunuz diye azınlığa istediklerinizi yaptıramazsınız diyor.

biz de tam olarak bundan rahatsızız zaten. siz yapıyorsunuz bunu. diyarbakır'da on bin oy verip bilmem kaç tane delege yolluyorsunuz. sahtekarlık bu, irade hırsızlığı. azınlığın çoğunluğa tahakkümü.

oyu veren biziz biz. milyonlarca egeli trakyalı kemalistiz. türklükle, andımızla sorunu olmayan kitleleriz.

bak biz buyuz, buradayız.

siz kimsiniz lan? oy oranınız kaç, etkiniz ne?

kitleniz nerede? nevruzda diyarbakırda toplanan pkk sempatizanlarını mı göstereceksin? onların kendi partileri var oğlum.

kimsiniz siz lan?
  • bu kurultaydan da kılışdar çapsızı başkan olarak çıkarsa chp bu saatten sonra oy değil anca sikimi alır kimse kusura bakmasın. yedi göbek ulusalcı ailemi bile soğuttunuz be.
  • bak orda birinin kafası çalismis chp oyları batidan alıyor ama batı sehirlerindeki aday isimler doğulu,guneydoğulu ne iş demiş.chp icinde bir kitle var marjinal sol gruplardan ve kürtcülerden oluşan akp de olamiyacaklarina göre sol parti görünümü altında gizliden iktidar olmak icin tek yol chp diye düsünüp yer edinmis zamanla işgal etmisler.türküm diyemez türkiyelim der türk milleti diyemez türkiye halki der.atatürkün yoldasi olur popomun kenarı atatürk kadar büyük adamya.aynı hizada filan yani seloya selam vb.atatürkün partisi diye silme chp basanlar düsünsün diyorum.ayrica türk solu milliyetcilikten neden bu kadar korkuyor anlamiyorum.yunanistanda çiprasin senelerdir turkiyeye baris,kardeslik dedigini görmedim.mevzu yunan vatanı,yunan milleti oldugunda adam ejderha gibi türkiyeye çullaniyor.ama nedense türk solcusu ermeni oluyor,kürtçü oluyor,avrupa özentisi oluyor bir türk olamiyor.sanirim kendilerine has bir özellik.son bir not atatürkün isminden secim sirasi oy kapmaya calismayın.
  • delegesin.
    ve şöyle mi düşünüyorsun; 9 seçim kaybeden kılıçdaroğlu bu sefer kazanacak. inanıyorum. onu desteklemeliyim. 2019 da başkan kılıçdaroğlu olacak. hiç bir değişime ihtiyaç yok. akp zaten bitti. evet evet. oyum gandi'ye. hüloooo
hesabın var mı? giriş yap