şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • kılıçdaroğlunu deviremeyen chp erdoğan’ı devirmeye çalışıyor.
  • ataturk, fatih sultan mehmet, cengiz han birlesip secime bile girse yine kilicdaroglu kazanacaktir.
  • kemal kılıçdaroğlu 72 yaşında. bu yaştaki birinin parti genel başkanlığında ne işi olduğunu biri açıklayabilir mi? yani 83 milyonluk ülkede genç, zeki, yaratıcı ve dinamik insan mı kalmadı da hâlâ aktif siyaseti 65 yaş üstü eskimiş zihinler yönetiyor? sadece türkiye'de değil dünyada da yaşlı siyasetçi çok biliyorum ama bence çoğu başarısız ve zamanın ruhuna ayak uydurmaktan uzak. o nedenle siyasete mutlaka üst yaş sınırı gelmeli.
  • burasi kahve siyasetcileriyle dolmus. kılışdar diyen akplilerden tek farki kendini muhalif cenahta tanimlamalari bunlarin. chp altin caglarindan birini yasiyor su anda birazcik kahve siyasetinden cikip gozunuzu acarsaniz

-iyi partinin meclise sokulmasi
    -bb adaylarinin belirlenmesi
    -guclu bir konsorsiyuma on ayak olunmasi ve yerel secim galibiyeti

sadece bu 3 adim bile kilicdaroglunun sahsi basarisidir. chp on secimle aday belirleseydi gursel tekin istanbulda yuzde 43.8 ile kalacak, ankarada buyuk ihtimal cengiz topel yildirim hezimete ugrayacakti. ha sevgili chpli sozlukculer size gore en iyi lider bagirip cagiran bol naralarla laiklik, ataturk vs diye cildirip sizin fetişinizi tatmin edecek lider olabilir ama iktidar boyle olunmaz.

bu dakikadan sonra iktidara gelmek icin hicbir sey bakin hicbir sey yapmasina gerek yok muhalefetin. sadece bir arada durup bekleseler iktidar kendi kendini bitiriyor zaten. bunu da en iyi beceren kilicdaroglu. apolet soken muharrem ince'lerle iktidari beslemekten baska birsey yapmazsiniz. biraz dogru analiz yapin. chp kilicdaroglu doneminde iktidar parcasi olacak. iktidar lideri kilicdaroglu olmayacak. at fava bekle.
  • gılışdar giderse kim gelecek? ilhan cihaner mi?

adamda liderlik vasfı yok bir kere.

2 dönem abi. maksimum 2 dönem kuralı gelmeli. başarılı da olsan başarısız da, mahalle muhtarı bile olsan, hatta apartman yöneticisi bile olsan, seçimle gelinen görevi maksimum 2 dönem yapabilmelisin.

nasıl bir koltuksa, oturan kendini vazgeçilmez, ben gidersem dünya yıkılır zannediyor. halbuki mezarlıkları bir dolaşsa, vazgeçilmez adamlarla dolu olduğunu görecek.
    senin gitmenle parti dağılacaksa bırak dağılsın zaten. sen birarada tutuyorsun da ne oluyor?

edit: sınıf başkanı bile olamamalısın 2 dönemden fazla. ayrıca 65 yaş üstü için de yaş haddinden zorunlu emeklilik gelmeli. anayasaya yazılmalı bunlar. değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeler olarak.
  • kaftancıoğlu'nun yıllardır seçim kazanamayan partinin arka arkaya 2 seçim kazandığı ilin başkanı olduğu düşünülürse, "seçim kaybettireceği" gerekçesiyle temizlenmesi gereği nereden doğuyor diye düşündürendir.
  • 10 yıldır seçim kazanamadı diye eleştirilen chp'nin çiçeği burnunda genel başkanı kılıçdaroğlu'nun eleştirilere sandıkta cevap vereceği bir seçim olur diye düşünüyorum.

düzeltme: ekleme
  • kemal kilicdaroglu izmirden sectigi tuncelili hemşehrileri ile tekrar kazanip, tayyip erdoğan'a can suyu olacaktır.
  • haydi troller biraz daha chp'li taklidi yaparak kk kötülerseniz belki amacınıza ulaşırsınız ha gayret.

doğru yolda giden chp'nin kurultayı. yolunuz açık olsun.
  • hak, hukuk, adalet, eşitlik, demokrasi diye zırvalayıp kendi partisinde diktatörlük yapan zatı muhteremin gene seçileceği kurultay. defolup gidene kadar oy moy yok chp'ye.

edit:bazı oktroller, aktroll olduğumu iddia edip anneme küfrediyor. hayatımda hiçbir zaman akp'ye oy vermedim asla da vermem. azıcık zekanız olsa yazdığım diğer entrylere bakarsınız ama nerde o nöronlar. ama sizin ayıpladığınız, karşı olduğunuz zihniyetten farkınız yok. siz kendinize boku layık görürseniz, lağımda yaşarsınız.