şükela:  tümü | bugün
 • evet memnun değiliz yolsuzluklardan, kabadayılıklardan, mafyalıktan, cehaletten, ülkenin şu anki durumundan.

  evet chp milletvekilleri mecliste güzel haklı konuşmalar yapıyorlar.

  peki chp başa gelirse ne değişecek?
  ben çok fazla bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. özellikle fethiye belediye baskanı'nın magandalığı olayının günümüzde yaşanan ve eleştirdiğimiz olaylardan ne farkı var. chp bu olay karşısında ne yaptırım uyguladı.

  bu olay bence chp başa gelirse nasıl yönetileceğimizin ufak bir özeti.

  bu ülkede herkeste zihniyet aynı, şu sözlükteki adamların yüzde doksanını koy başa o eleştirdiği hakaretler savurduğu adamlardan daha beterini yapar.

  umarım güzel günler görürüz.

  edit: bu girinin bir özeleştiri niteliğinde değerlendirilmesi yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermesini önlemede etkili olacaktır.
 • chp başa gelirse bugün devleti kutsayan sağcılar bir bir muhalif olup hükümeti eleştirecekler, sokaklara çıkacaklar. türkiye'de insanlar kötüye gidişatı görüyor fakat dur diyemiyor, çünkü ya darbeci oluyor ya terörist ondan dolayı herkes kapılar arkasında fikirlerini belirtiyor. eleştirilebilir bir yönetim gerekiyor. özellikle chp bu iş için biçilmiş kaftan. herkesin yapılanları eleştirebileceği, akp iktidarının yaptığı yanlışları da belgeleriyle halkın önüne koyabilecek bir dönem olur. kılışdaroğlu'da otursun bakalım bir onun da ölçüsünü alırız.
 • herkesin cinsiyeti değişecek, güneş batıdan doğacak. sular kuruyacak, topraklar sıvılaşacak, dağlar plastikleşecek, atmosfer zehirlenecek, uzaylılar gelecek ve melih gökçek yeniden ankara belediye başkanı olacak. o yüzden chp gelmesin akp iyidir.
 • gençliğimiz yok olup gitti

  bizim nesil için değişecek çok bir şey kalmadı.
 • millette nankörlük oldukça ağzına sıçana oy vermeye devam, chp'ye oy vermemek için bahane çok.
 • hiçbir şey değişmese bile bir şeylerin değişeceği kesin.
 • soyanların isimleri değişecek.
  istismar, taciz, tecavüz mağdurlarının isimleri değişecek.
  kibir abidelerinin isimleri değişecek.
  torpille işe girenlerin isimleri değişecek.
  vs..
  kısacası isimler değişecek ama düzen devam edecek. çünkü düzenin değişmesi için "düzülenin" değişmesi lazım.

  ne akp ne chp ne de diğerleri marstan gelmedi. bunları ithal de etmedik. hepsi bu coğrafyanın insanı. sen, ben, o, diğeri, beriki..
  kısacası biz.
  biz neysek başımızdakilerde o.
  50 sene önce de böyleydi, şimdi bu şekilde, 50 sene sonra da aynı şekilde devam edecek.

  namuslu yöneticiler istiyorsak, namuslu nesiller yetiştirmeliyiz.
 • çok şey değişecek. bu baştakiler gittiğinde gerileme devrinin yerine yakılacak yenilenme ateşi bütün ülkeyi saracak. herkes daha mutlu ve motive uyanacak. 10. yıl marşı gibi kısa zamanda çok iş başarmak için çalışılacak. herkes kendine çeki düzen verecek. ülkenin yerle bir olmuş itibari toparlanacak. gençler geleceğe güvenle bakabilecek. bu dolar kur mevzuları kısa zamanda düzelecek. insanların ülkesine güveni geri geldiğinde herkes cumhuriyet bilincine tekrar kavuşup kendi içinde yenilikler yapmak için uğraşacak. çığ gibi büyüyecek olan bu akım ülkenin daha da hızlı ilerlemesini sağlayacak.
 • uzun uzun yazmaya gerek yok.
  tek bir şeyin bile değişmesi yetecek.