şükela:  tümü | bugün soru sor
  • chp nin demokrasi, insan hak ve özgürlükleri ile toplumsal ve de bireyler arası eşitliğe verdiği önem ile değeri bir kere daha somutlaştırıp bizlere göstermiş insanlık adına umut verici karardır.

chp yi kk nın pasif muhalefet anlayışından ötürü eleştirsek de, türkiye demokrasisi için ve türkiye deki insan hakları için bir güvence ya da teminat olduğunu kabul etmek zorundayız.

chp nin bursa bb başkan adayı mustafa bozbey i bu kararından ötürü yürekten kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

http://gmag.com.tr/…n-birinin-lgbt-olmasini-istedi/

edit 1: lgbti lere kontenjan ayrıldı diye chp yi eleştirenler acep, akp ye benzer bir eleştiri yapabilirler mi ?
  • siyasetçiliği bırakıp lgbt hak savunuculuğuna soyunduğunun göstergesidir. siyaset kurumu belli bir kesime dahil olanların kontenjanlara doldurulması demek değildir.

bunun cemaatçi vs. almaktan bir farkı yoktur.
  • siyaset zaten toplumda dışlanan kim varsa onların güvenliğinin, huzurunun, değerlerinin garantisini sağlamanın en etkili yollarından biridir.

bu nedenle toplumda ayrımcılığa uğrayan kesimlerin tüm siyasi partilerce desteklenmesi, varlıklarının kabul edilmesi gerekli.

tabi işin aslına bakınca bu çağda hala bu tip ayrımcılıkların var olması bile büyük bir ayıp hepimiz için ama uğraştığımız diğer şeyleri de göz önüne alınca sıradanlaşıyor elbette.

olumlu bulduğum bir haber bu açıdan.
  • cinsiyet kutucuğuna lbgti eklenmesidir. lgbti bir cinsiyet midir ?
  • entry'nin komikliğine bakar mısın? ''chp yi kk nın pasif muhalefet anlayışından ötürü eleştirsek de, türkiye demokrasisi için ve türkiye deki insan hakları için bir güvence ya da teminat olduğunu kabul etmek zorundayız.''

adamın elinden iş bankası hisselerini alırız derken sesi çıkmıyordu. kılıçdaroğlu ve demokrasi ne kadar komik duruyor yanyana. kendi istediği adaylar seçilmeyince ön seçimi kaldıran adam demokrasi için umut olacak. avrupa'da muhalefet parti liderleri 2 seçim başarısız olunca istifa ederken kendisi 10. seçimine de başarısız olarak girip yine bir başarı hikayesi yazacak.

lan şu kafadaki chp seçmeni yemin ediyorum akp'nin koyun kitlesinden daha kötü.
  • beyaz oğlanları ve travestileri ile meşhur, yeşil bursa için doğru vaaddir.
  • siyaset, ülke yönetiminin sorumlulukları gibi başlıkları unutan veya zaten bilmeyen adamların, sırf bir yerlere şirin görünmek istedikleri için veya belki toplum yapısını kasten bozmak istediği için kalkıştığı ahlaksızlık savunmasıdır.. evet arkadaş, ben lgbt mevzusunu bir ahlaksızlık olarak görüyorum.. bütün ilahi dinler, tarih boyunca bütün toplumlar da bunu böyle görmüş, ben ilk değilim yani..

belediyede lgbt kotası ayırdın, travestinin biri gitti belediye meclisine girdi, haliyle ilgi odağı oldu, haberlerde çıkıyor hergün, şehrin yerel basınında.. haliyle o da iyice pervasızlaşacak, "kimliğim, haklarım" falan diyecek.. 8-10 yaşlarında cinselliğini tanımaya çalışan bir çocuğunuz var, o şehirde yaşıyor, hergün yerel gazetede veya televizyonda bunu görüyor.. hadi verin o özgürlüğü? çok modernsiniz ya, alın karşınıza "evladım bu senin hayatın" falan gibi üst perdeden nutuklar atın.. bilmiyorum yapar mısınız?

bu lgbt olayını savunan insanlar arasında anne baba olana hiç rastlamadım.. olanlar da "insanların kişisel tercihi" şeklinde savunuyorlar. kendilerine ilişkin "peki senin çocuğuna olsa" diye sorduğum zaman "kişisel tercihi, saygı, bik bik bik" diye geveliyorlar. bana şu lazım arkadaş: bu mevzuda çocuğunuzla ilgili kalbinizden, tam bir samimiyetle "inşallah benim çocuğum da hayırlısıyla iyi bir lgbt olur" diyor musunuz? çocuğunuzun doktor olmasını, başarılı bir işadamı veya sanatçı olmasını kalben istediğiniz gibi böyle birşey isteyebiliyor musunuz, yoksa "ne bileyim olursa saygı duyarım" falan gibi geveliyor musunuz?

işte başta dediğim ahlaksızlık veya iyi kötü ayrımını buradan yaparsınız. kalbiniz size söyleyecek.. eğer kendi çocuğunuz için samimiyetle isteyebiliyorsanız, o zaman iyidir, bursa için de isteyin. ama cevabın bu olmadığını ikimiz de biliyoruz...

bursa chp adayının yaptığına gelince.. ak partili olarak seviniyorum lan.. bunların kafaları, içlerindeki gerçekleri ortaya döküyor işte... bu adamlara "din ahlak düşmanı" deyince kıvırıyorlar ya, alın işte olm, görün kendi gerçeğinizi.. düşmansanız da düşmanız deyin, bunda bir ayıp yok.
  • bursa, nilüfer ilçesinin türkiye'nin en yaşanabilir semti olduğunun göstergesi haber. hayatında özgürlük, sosyal yaşam, sosyal belediye görmemiş kekolar anlayamaz. bu ilçede her hafta geri dönüşüm çöp kutusu(geri dönüştürülmüş kartondan yapılma) verilir, geri dönüştürülen plastik ve camlar teslim alinir. devlet paraya sıkışınca poşeti paralı yaptı diye tez yürüten mallar anlayamaz.