şükela:  tümü | bugün
  • başbakan recep tayyip erdoğan'ın chpgenel başkanı kılıçdaroğlu için kullandığı yeni tabiri.
  • rte, burada kemal kılıçdaroğlu'nun ssk genel müdülüğü dönemine gönderme yapıyor.

rte ve onun kafasında olanlara göre; kılıçdaroğlu, ssk genel müdürü iken ülkeyi batırmıştır.

bu insanlar düşünmezler ki kılıçtaroğlu'nun genel müdür olduğu dönemlerde necmettin erbakan, tansu çiller, mesut yılmaz gibi siyasetçiler başbakanlık yapmış, buğün akp'nin bir çok vekili de aynı dönemlerde bakan ya da vekil olarak görev almıştır.

şimdi bu şakirt zihniyete sormak lazım; ssk genel müdürü kemal kılıçtaroğlu ülkenin amına koyarken, bu ülkenin başbakanı, bakanı, vekili ne iş yapıyorlardı ?

hiç birinin ne yaptığını bilen çıkmaz, ama sadece erbakan'ı soracak olsam eminim mağdur'du diye sızlanacaklardır.

şu an sgk genel müdürü kim, adını bilen bir tane şakirt oluğunu sanmıyorum.

eğer, devletin herhangi bir kurumunu, bir genel müdür zarara uğratıyorken, onu görevden almayarak ülkenin amına koyan bir bakan ya da başbakan var ise, onun ta götüne koyayım.
  • kendisine harimilerin imamı dense bozaracak adamın, kılıçdaroğlu'nun itibarını zedeleyeceğini düşündüğü hitabet şekli. . kılıçdaroğlu, genel müdürlüğünde yılın bürokratı seçilmiş. neden genel müdür olmaktan utansın ki. bu zekanın devamında, "kılıçdaroğlu, akrabalarını ssk'ya soktu" vb. bir tek delili olmayan suçlamalar gelecektir. konumun gereği, böyle bir duyumun varsa, neden savcıları göreve çağırıp gereğini yaptırmıyorsun. dedikodu yakışıyor mu. bakalım, "biliyorsunuz kılıçdaroğlu alevi" kartını meydanlarda ne zaman oynayacak?
  • (bkz: ergen atarı)
  • bir rte beyanı.

"şimdi ben cehape'nin genel müdürü'ne soruyorum; evinden 2.5 milyon para çıkan şahsı neden milletvekili yaptınız?" şeklindedir tam metni.

edit: aramaya inanmadı taşa dönüştü: (bkz: chp'nin genel müdürü)
  • evinden 2,5 milyon dolar çıkan adamı kapısına yaver yapmayacak kişi beyanı.

adamlar milyar dolarlarla oynuyor beyler. şu an büyük patronun komisyonunun ne kadar olduğunu konuşuyor herkes. 2,5 milyon dolar ne ki komisyonu ne olsun?

(ara: para mı)
  • cehape' yi özelleştireceğinin sinyalini vermiştir.
  • malum zatın son zamanlarda cumhuriyet halk partisi genel başkanı için diline doladığı laf. haziran'da yaşadığı gerilemenin ardından başkan olamayacağına kanaat getirdiği için ülkedeki tek parti başkanı ben olayım hiç değilse kompleksi ile meydana çıktığından şüpheleniyorum. bu da böyle bir zat işte, neylersin.

bir de şöyle bir şey var:
    (bkz: chp'nin genel müdürü)