şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olsa turkiye icin en guzel olacak koalisyon. ve hatta oyle ki chp secmeni olmama ragmen hdp'nin koalisyonu olusturan kucuk parti oldugu, basbaknin kilicdaroglu, basbakan yardimcisinin demirtas oldugu bu koalisyonu chp'nin tek basina iktidarina tercih ederim (ama tabi ki chp'nin tek basina iktitari da pek tatli olur, koalisyon kadayif ustune kaymak olur). hem doguda hem batida destek gorur. turkiye ilk sol koalisyonunu gorur. dusunmesi bile mutlu ediyor insani.
 • olsa güzel olurdu. 'du', çünkü nedense partiler hdp'yi siklemiyor pek. hani mahalle maçında adam alırken hep sona kalan etkisiz eleman vardır ya, kimsenin sikinde olmaz. ha a takımında oynamıştır ha b, kimse için bir şey değiştirmez, işte üç büyük partinin hdp için yaptığı bu. üzerine bir de hdp'nin kürt tabanı da düşünüldüğünde ters mıknatıslanma olacağı da kaçınılmaz.

  böyle bir koalisyon olamaz. olacak olan koalisyon akp-chp koalisyonudur. dikkatinizi çekerim, kemal kılıçdaroğlu hiçbir şekilde açık açık "akp ile koalisyon yapmayacağız" diyemiyor. bunu cnn türk yayınında da, önceki tv yayınında da söyleyemedi.

  söylediği şey, "yolsuzluk yapanlarla nasıl koalisyon yapacaksınız?". bu ucu açık bir cümle, kıvrılabilir bir cümle.

  demedi demeyin.

  (bkz: at fava bekle)
 • chpye 'fuhuşçu' benzetmesi yapanları görünce gülmekten altıma sıçmama sebep olan hede. hatta dayanamayıp sdfmkfdngdf falan yazmama da sebep vermiştir.

  neyse, pazara az kaldı. hırsızlıklar sizin haziranlar bizimdir.
 • hepimizi mutlu edecek koalisyondur. yeminle bak bu koalisyonun kurulduğu gün insanlar sokaklarda halaya çıkacaklardır.
 • olmasını canı gönülden temenni ettiğim koalisyondur.
  sonrasında ise türkiye de ilk defa uzun yıllardan sonra demokrasiden söz etme şerefine de erişebiliriz.
 • olmasından 2 ay sonra yaşanacak "büyük istanbul depreminden" en son sorumlu tutulacak koalisyon ihtimalidir.

  1994'ten beri belediye, 2002'den beridir hükümette olup bir sik yapma ama deprem olup 150.000 kişi ölünce "allah ceza kesti olsun" ha?

  haşa bu allah neden tel aviv'e tsuninami yollamaz? neden washington d.c'ye neden deprem yollamaz?
 • hem esad yanlısı hem de erdoğancı göt lalelerinin götünden kan alma potansiyeli olan koalisyon!

  demezler mi adama bugün istanbul'daki kenstesl dönüşümün akp mitingi temalı 20 bina yıkmalı törenlerle değil, istanbul'un neredeyse %60'ı için yapılması gerek diye!

  ek olarak af edersin bok mu var da hala istanbul'u cilalayıp tüm ülkeyi istanbul'a getirerek neyin dönüşümünü yapacaksın la!

  biri bu niğdeli sünni arkadaşımıza anlatsın batıyı "ampüla basacammm" kafasındaki hastaneye sıçan teyze görünümlü 45-60 yaş arası fesat kitle ile yenemeyeceğini!
 • sonraki seçimlerde chp'nin oy oranında ciddi düşüş yaşanmasına, rakiplerinin eline önemli bir propaganda aracı verilmesine sebep olabilecek, bu nedenle asla olmayacak koalisyon.
 • süper combodur. chpnin ekonomik vaatlerinin ve uzun vadeli kalkınma önerileri fazlasıyla heyecanlandırsa da kendimse kişisel önceliklerim olan özgürlük, renklilik, hak ve adalet konularındaki tabiri caizse dobra vaatleri ve barajı geçmesinin türkiyenin yararıma olacağını düşünürek hdpye oy vermiş biri olarak beni her açıdan mutlu edecek koalisyondur. ha gerçekleşmesi bütün anketlere ve 276 güven oyu barajına göre imkansız olsa da günün birinde gerçekleşme ihtimali bile insanı umutlandırmaya yetiyor. o zaman şöyle diyelim:
  yaşanacak bir türkiye için barajları aşarak geliyoruz!
 • akp mhp koalisyonuna göre olasılığı daha düşük olan koalisyondur