şükela:  tümü | bugün
  • aktroller ve havuz medyası tarafından sıkça kullanılan algı biçimidir.

şuan gündemde kemal kılıçtaroğlu'nun ""türk askerinin zeytin dalı harekatında allah yardımcısı olsun'' dediği için yuhlanmasıdır" konusu işleniyor.

ilgili video

adam daha o lafı söylemeden salonda bir uğultu oluyor, söyledikten sonra alkış sesi geliyor. uğultu devam ediyor. bunuda protesto diye sunuyorlar.

yemiyoruz bunları işte arkadaşlar zorlamayın.

chp hiç bir zaman pkk ile iş birliği yapacak kadar akpartili olmadı.

alttaki resimleri ben çekmedim.

1.
    2.
    3.
    4.
    bonus
  • algı mı ? ne algısı ? sadece sezgin tanrıkulu yani genel başkan yardımcınız kimdir sorusunu kendinize sorun. o zaman algı mı değil mi anlarsınız.
  • aktrollerin algı yaratmak için çaba bile göstermesine gerek yok ki. chp kendi eliyle veriyor malzemeyi zaten.
  • içeriği boş bir iddiadır.

şöyleki :

1-chp doğuda mhp kadar bile oy alamayan bir partidir

2- chp’nin kürt sorununa dair tek bir söylemi yoktur hatta 90 lardaki shp nin kürt raporuna dahi sahip çıkacak cesareti bile yoktur

3- cumhuriyet tarihinde hdp lilere bakanlık veren bir parti olarak anılacak parti hiç değildir

4- çözüm süreci denilen olayın ne başrolü olmuştur ne de figuranı

5- sezgin tanrıkulu boş bir argümandır adam kendi memleketinde aday olamayacak kadar taban yoksunudur kaldıki chp ye üye olduğu gün kck davalarından azledilmiştir

chp kürtler tarafından çok öncelerden silinmiş düşman parti olarak görülmektedir doğuda iki güç vardır biri dinci ümmetçi bir anlayışla feodal iş adamı aşiret reisleri ile çalışan akp diğeri ırk anlaşıyla pkk ile bağını hiçbir zaman gizlemeyen hadep bdp hdp çizgisi. burda chp ye yer yok olmaz da

ulan bucak ailesi bile chp adıyla siverekte oy alamadı!

yani aktroll kardeşim ulusalcılar ile yaptığınız bu karalama algısının gerçekle çok ilgisi yok

ben olsam chp yi eğitim sağlık ekonomi vb konularda sol politikalar üretemeyen ama sol seçmenin oyuna ipotek koyan ideolojisiz aciz bir parti olduğunu iddia eder öyle gömerdim

edit : malın biri chp için ‘’ alevilerin elinde oyuncak olmuş’’demiş bu tip ırkçı mezhepçilerin chp içinde barınması ki her zaman varlardı varlığı iddia edilen pkk sempatizanları kadar tehlikelidir bu konunun da önemsenmesi gerekir.
  • yahu gelecek tepkiyi adam kendisi de biliyor ve mümkün olduğunca yumuşak biçimde "yalnızca bu seferlik" diyor, ne bu seferliği, hangi bu seferlik? devamında da en ufak bir tepki koyma yok, insan bir ne oluyor, beğenmeyen çektirsin gitsin der. bunların hiçbiri yok, ama biz chp pkk sempatizanı algısı oluşturuyoruz öyle mi? hadi be oradan.
  • trollere verilen yeni hedef
  • gece gece aktroll ilan edildik iyi mi? evet chp pkk ve hdp sempatizanı olmuş bir partidir. içinde vatanseverler yok mu var. oy verenlerin tamamına yakını vatansever. bende şimdiye kadar genel olarak chp'ye oy verdim. ancak partide sözü geçenler bu tipler. sezgin tanrıkulu en büyük örneğidir. atatürk'ün partisinde atatürk'e katliam yaptı diyen adamlar var chp'de. başlığı açan arkadaş bu konuda haksız.

başlığı açan arkadaşın tek haklı olduğu kısım ak parti de hdp'lileşmiş bir partidir. çözüm sürecinde pkk ile masaya oturmuştur. referandumda c.b. danışmanları eyalet gelecek cümleleri kurmuştur. apo'ya sayın demeyi yasaklar arasından ak parti çıkarmıştır. pkk onların sayesinde hiç olmadığı kadar öz güven depolamıştır. ancak ak partinin böyle olması chp'nin durumunu aklamaz.

iki yanlıştan bir doğru çıkarıp iyi parti'ye geçenlerdenim. ümit özdağ gibi teröre mesafeli duran vatansever birisinin arkasındayım. referandum sonucuna tek itiraz eden de kendisiydi.
  • akp hdp koalisyon hükümeti diyor ve sahneden çekiliyorum
  • dayanamayıp ben de şu meşhur kalıbı kullanacağım.
    chp li değilim ama bana zorla savunduracaksınız.

ulan bu partide hdp linin ne işi olabilir.
    olsa bile bu yolunu şaşırmışlardan kaç tane bulunabilir.

bir ski de abartmasak.

bu arada editi: kılışdar, partiye bu malum tipleri aldın da oy anlamında ne faydasını gördün,bi düşünsen..
    senin kuruluş ilkelerin belli,abuk işler peşinde koşmasan..