şükela:  tümü | bugün
  • son anket sonuçlarına baktığımızda muhalefetin cumhur ittifakını geride bıraktığı görüldüğünde; yüksek ihtimalle chp-iyi parti-deva partisi(ali babacan)-gelecek partisi (ahmet davutoğlu) arasında kurulabilecek, toplumsal kutuplaşmayı en aza indirgeyecek, her kesimden insanların temsil edildiği, demokratikleşme ve ülkeyi çağdaş uygarlıklar düzeyine taşıma konusunda önemli adımlar atacak hükümettir. artık geçmişteki kırgınlıkları, siyasi çatışmaları bir kenara bakıp, türkiye'yi ekonomik olarak, çağdaşlık olarak, demokrasi olarak, toplumsal barış olarak kalkındırmak için bir birlik hükümetinin kurulma günüdür! ön görülerim şu şekilde:

cumhurbaşkanı: abdullah gül
    cumhurbaşkanı yardımcısı: kemal kılıçdaroğlu

başbakan: ekrem imamoğlu
    ekonomi bakanı: ali babacan
    dışişleri bakanı: ahmet davutoğlu
    içişleri bakanı: meral akşener
    sağlık bakanlığı: mehmet öz
    ulaştırma ve altyapı bakanlığı: mansur yavaş
    aile ve sosyal politikalar bakanlığı: canan kaftancıoğlu
    milli eğitim bakanı: muharrem ince
    adalet bakanı: metin feyzioğlu
    avrupa birliği bakanı: özgür özel
    milli savunma bakanı: ilker başbuğ
    göç idaresi bakanlığı (yeni oluşturulabilir): ümit özdağ
    kültür ve turizm bakanlığı: tunç soyer
    gençlik ve spor bakanlığı: aziz yıldırım

edit: biraz şu şekilde kavgaya süper kahraman toplayan spider-man gibi oldu ama, ülkenin düze çıkması için milli birlik şart.

edit 2: herkes bir şeyler mırıldıyor. o zaman hükümetimizi referanduma sunalım. bakalım ekşi yazarları ve okurları ne düşünüyor?
  • davidson ile libya'da, babajohn ile ekonomide batağa saplanırken, hele bir de metin feyzioğlu denmiş ki orta çağ hukukuna dönüş yapar, engizisyonları kurarız herhalde artık. abooo, aziz yıldırım spor bakanı olacakmış, bak şimdi eğlendim işte.

(bkz: yaman şakacıymışsın delikanlı)

düzenleme: sevgili @rendelenmis limon arkadaşımızın daha başarılı önerileri var, kıstas popülarite olacaksa biz diyanet başkanlığına (bakanlıklardan daha önemli bence) adnan oktar , ekonomi bakanlığına ise serkan inci beyefendileri öneriyoruz.
  • "cumhurbaşkanı abdullah gül" kısmına kadar ciddiyetle okuduğum başlık. hele "milli eğitim bakanı muharrem ince" kısmı ciddiyetimi hepten bozdu. bana pek olası görünmüyor.

hayır arkadaşlar siyasette loserlarla bir yere varamayız bu kadar eskimiş isimler ve yüzler bize fayda sağlamaz. içlerinde sadece birkaç tanesi mantıklı.

tanım: sözlükteki binlerce başarısız troll girişiminden sadece biri.
  • geçen yine kahvede hükümet kuruyoruz temalı möhkem paylaşım. akp'den sonra planlanan british-americano tarzı yeni hükümet bu ama. seçeneklerimizi kendimiz belirleyemiyoruz. akp'den kurtulmak için mecburuz daha iyi bir türevine.
  • sağlık bakanı mehmet öz, aile bakanı canan kaftancıoğlu’ndan sonra dedim ki;

kalede dida, defansta nesta-stam, cafu,maldini, orta saha gattuso, pirlo, seedorf, kaka, forvette shevchenko, inzaghi.
  • kısaca cid-gel hükümeti diyebiliriz. çok yakışıklı olmadı ama olsun.

(bkz: anasol-d)
  • (bkz: yandık)
  • mehmet öz'ün bundan haberi var mı?
  • ahmet davutoğlu ve abdullah gül'ü görünce istemsizce şu şekilde gülmeye başladığım komik bir kadro içeren başlıktır.