şükela:  tümü | bugün
  • ustaca hazırlanmış bir tezgah. 14 ocak 2018 itibariyle ayyuka çıktı ki, canan kaftancıoğlu'nun chp istanbul il başkanı seçilmesiyle chp gizli kürtçülükten aleni kürtçülüğe geçiş yapıyor. buradaki amaç hdp oylarına göz kırpmak ve chp seçmeni ulusalcıları rahatsız edip yeterli oy toplayamayan iyi parti'ye oy akıtmak. bunu bir anda pompalanan chp'nin atatürk karşıtı icraatleri haberlerinden ve altında vurmaya hazır bekleyen iyi parti trollerinden gözlemlemek mümkün.

    chp'nin ulusalcılardan kaybettiği oy ise artık baraj altı kalması kesinleşmiş olan hdp oylarıyla fazlasıyla telafi edilmiş olacak. böylece baraj altı hdp oyları boşa gitmemiş ve aynı zamanda chdp füzyonu tamamlanmış olacak. 2019 seçimlerine kadar devam edecek bu süreçte chp'nin bol bol kürtçü çıkışlar yapacağını, iyi parti'nin ise bol bol atatürkçülük ve milliyetçilik üzerinden yürüyeceğini göreceğiz. ara ara tabi ki bu iki taraf birbirlerine göstermelik bir iki vuracaklar, danışıklı dövüş.

    takaslar yapıldığında ise 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde chdp ve iyip kendi adaylarını çıkaracaklar ve erdoğan'la beraber toplam üç aday seçmene sorulacak. buradaki amaç seçimleri ikinci tura taşınmak. ikinci tura taşındığı günden itibaren ise her iki partiden de ne kürtçülük, ne türkçülük namına bir şey duymayacağız; sadece ama sadece erdoğan karşıtlığı pompalanacak ve chdp-iyip gizli ittifakı ikinci turda seçmeninden aynı adaya oy vermesini bekleyecek, verecekler de.