şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şaşırtmamıştır.
    ideolojileri bir kenara bırakarak erdoğan düşmanlığında birleşmek zaten sakat bir yöntem. bunu tabanınıza da açıklayamazsınız.
    karamollanın chp'ye yanlaması da tabanında rahatsızlık yarattı. bu seçim bir çok sürprize gebe.
  • chp ve ip'nin ittifakı olsa ne olur olmasa ne olur . bir ittifakları zaten yok,biz iktidarı istiyoruz hedefiyle amaçlarında ittifak etmiş iki parti zaten .
    yani bu iki partinin akp'yi indirmekten başka ittifak yaptığı konu yok . bu zorunlu bir ittifak yani .inanın bahceli muhalefet etseydi ve aday gösterseydi de böyle olacaktı .
    birinci tur sonucuna göre seçmenleri bu iki partinin liderini bir tarafına takmadan finale kalana oy verecektir. hiç bir liderin sözüyle oy atacak durumda değil ülke. ülke akp severler ve sevmeyenler olarak bölündü,isterse 20 parti daha olsun . bu durum partiler üstü bir durum .
    bakın bahçeli yüzünden mhp bitti. kimse onun erdoğan'a yamanmasını iplemiyor. ip 'nin potaya girmesinin sebebi bahçeli .
    kimse lideri iplemiyor,çatırdayan bir ittifak yok.
    perinçek'i,bbp'li destici'yi ,kılıçdaroğlu'nu dinleyen ve oyunu ona göre değiştiren insan mı var sanıyorsunuz ?
    aklın yolu bir çünkü
  • aktroll zırvası.

kendiniz oynayıp kendiniz çalıyorsunuz.

çalıyorsunuz dediğim için alınganlık yapmayın.

çevremdeki iyi partililerde böyle bir çatırdama görmüyorum.

rahat olun. hayırlısıyla bu sefer tamam.
  • akp-mhp-bbp ittifakının çatırdamasıdır o,
    chp-iyi-sp ittifakının çatırdaması olsa duramazsın.

(bbp: " satışa geldik, ittifaktan çekilebiliriz") linkiniz
  • "yusuf yusuf"tan sonrasını okumadım. anlamadım da...
  • kardeşim ne boş adamsın anadolu çocuğu inceye vermeyecek adam hiç vermez vermesin de zaten ip de varmesin saadet de vermesin görürüm ben dolar on lira olunca onları
  • objektif olun. olay kısaca erdoğan kesin gidiyor yerine sen mi geleceksin ben mi geleceğim rekabeti.

akp bu taktiği ikinci turda da sonuna kadar kullanacaktır fakat liderler ikinci tura anlaşarak gireceklerdir. sonuçta ikinci tur karşılıklı destek mesajlarıyla başlar ve millet ittifakının galibiyetiyle son bulur.