şükela:  tümü | bugün
  • var böyle tipler, hem de çok. sosyal medyada görüyorum, "chp'nin yaptığı 1 tane icraatı sayın" paylaşımları, altında da küfür kıyamet chpye. şeker fabrikaları var mesela en son, satmaya çalışıyorsun. 3-5 kuruş kazanayım, günümü kurtarayım diye çırpınıyor koca devlet. tekel, ptt, sümerbank, tcdd gibi stratejik kurumları saymıyorum, bunların dışında tüm ülkeye yayılmış sanayi kurumlarını, hizmet kurumlarını hiç saymıyorum.

ben de soruyorum. akpnin 16 yılda yaptığı 3 icraatı say? 1-yol...eyvallah ama yavuz selim, osmangazi, avrasya tüp geçidi hariç... onların daha taksidi bitmedi. 2-yok, benim aklıma gelmiyor.
  • soru sormayı beceremeyen mirasyedilerdir. chp’yi doğru okumak, anlamak lazım.

“memlekette muhalefet yok” veya “chp ne yaptı” diyenler okusunlar şu diyeceklerimi aptala anlatır gibi anlatacağım;

varan 1:

12 eylül 2010 anayasa değişikliği referandumu süresince meydanlarda, kürsülerde bas bas bağırdı “bu değişiklik gerçekleşirse devleti cemaatin eline teslim etmiş olursunuz.” diye. bugün chp’nin muhalefetini beğenmeyen sözümona solcu arkadaşlar “ama kenan evren yargılanacak abi” diyerek gidip “evet” dediler.

sonuç: 15 temmuz’da anamızın yasası kaçtı gözümüze. benim vergimle alınan tank beni ezdi, benim vergimle alınan silah bana sıktı.

varan 2:

2011 seçimleri için oy pusulası ihalesini 11.9 milyon liraya alan koza matbaa chp’nin uğraşları sonucu yeniden açılan ihalede aynı işi 899 bin liraya yaptı.

chp, bu memleketin 11 milyon lirasını devletin kasasında tutmuş oldu.

varan 3:

soma’da yaşanan insanlık suçu, toplu katliamdan kısa süre önce bu chp meclise işletmeyle ilgili önerge getirdi, önerge savuşturuldu ve soma’da 301 madenci canından oldu, 301 ev babasız kaldı dönemin enerji bakanı çıkıp “biraz anlayış” istedi “3 gündür aynı gömleği giyiyor olmak” en büyük derdi gibi görünüyordu konuşmasına bakınca.

chp’nin önergesi 301 canı kurtarabilirdi.

varan 4:

soma’nın ardından chp “maden işletmelerinde yaşam odası kurulması yönündeki” teklifini meclis gündemine taşıdı ama “milletin vekilleri” bu insani teklifi alaşağı etti.

varan 5:

önceki sene altında bir partinin vekillerinin imzasını taşıyan “tecavüzcü evlenmek isterse” yasasını ülke ve meclis gündemine taşıdı, yasanın çıkmasının tecavüzcülere gün doğmasına sebep olacağını söyledi. belki de bir gece oylanarak kabul edilecek yasadan vatandaşların haberi oldu.

chp, kızlarımıza yan bakacak gözleri neredeyse öpecek olan bu yasayı çıkarttırmadı. yarın chp’nin güçten düştüğü bir ortamda kız çocuklarına tecavüz edenler için böyle bir yasa gündeme gelecek olursa siz bir daha düşünün “chp ne yapmış” diye.

elbette chp’nin de “tüm siyasi partiler” gibi doğrusu ve yanlışı vardır ama şu “chp ne yapmış” teranesinden vazgeçin. şurada yazdığım her konu başlığını araştırabilirsiniz canlarım, altları hep dolu, söylediklerim bu memlekette yaşanmış hadiselerdir.