şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda ak parti genel başkanınin da tespit edebildiği ve önlem almaya çalıştığı üzere ak parti de halk gözünde bir düşüs söz konusu. buna metal yorgunlugu tespiti ile çözümler bulmaya çalışmaktalar. işte böyle bir süreçte ülkenin ana muhalefeti kendi ayaklarına gelen altın fırsatı tepmekte ve de tam tersi olarak ak partiye oy kazandırmaya devam etmektedir.

örneğin, gelir vergisi konusunda yada mtv ile ilgili konuda ne sendikalar, ne de muhalefet gereken tepkiyi vermemişler tam tersi halktan gelen tepkiler neticesinde mtv de geri adım gelmiştir. muhalefet ise bu süreçte cılız bir iki yorumla etkisiz kalmıştır. teog mevzusu lys vs. hepsinde yine aynı. yani tepki verilecek ana konular da ölü modu.

muğla da teröristler yakalanıyor. chp den sesler yükseliyor. neden soydunuz adamlari? yahut silahlı insansız araçlara karşı başkan seviyesinde tepkiler. yani tepki verilmeyecek konuda tepeden tırnağa tepkiler. bu ve benzeri bir çok konuda tepki verilecek yerde susma, ülke lehine konularda ise ilginç tepkileri var.

kısacası chp nin iktidar olma gibi bir gayesinin olduğunu sade bir vatandaş olarak asla hissetmiyorum.tam tersi amacının bir şekilde muhalefet olarak kalmak ve de ak parti iktidarını daima diri tutmak olduğunu düşünüyorum.