• bence inceyi getirsinler yerine, kendisine sinirsiz sms paketi de alsinlar. secim zamani adam kazanmis yaa diye mesajini rahat rahat ceksin butun gazetecilere. bu saatden sonra chp’den bir cacik olmaz
  • solcu, sosyalist ve iflah olmaz bir akp karsiti olarak, zerre kadar umursamiyorum.

ne demisler, ya bir yol bulunur, ya bir yol acilir.

chp kendisini toparlamazsa, elbet bir yol bulunur, kendileri bilirler o acidan. muhalif kesimin, chp'de ne oluyorla ilgilenmeyi, chp orgutune birakip, kendisi ne yapabilir onu dusunmesi gerekiyor.

o acidan belki chp'de degisim olmamasi faydali bile olabilir. he degisim olur, parti toparlanir, o da olsun oluyorsa. gerci bu saatten sonra ınce bile ne kadar toparlar emin degilim. biraz kosullar onu zorladiginda onun da kilicdaroglu'nun "bu dogru degil.", "sahsi dusunceme gore, akp'nin bu yaptiginin cok da hos olmadigi kanaatini tasiyorum", aman agzimizin tadi kacmasin, tarzi muhalefeti benimsedigini net olarak gorduk sonucta.

bir davranis farkini ortaya koymak icin diyorum. erdogan darbe gecesi akplileri sokaga cagirdi, hayir halki cagirdi diyenler icin yaziyorum, o gece akp orgutlerinin kendi orgut uyelerine yaptigi cagriya baksinlar.

ınce ise secimde hile olursa, chpliler rahat olsun, bilmem ne kadar avukatla ysk onundeyim dedi. yani chpliler evlerinde oturabilirler, ben hallederim. o geceyi geciyorum, kendi kitlesini organize etmeyen, kitlesi ile birlikte hareket etmeyen sol partinin basari sansi sifirdir. cok net. kitlesini yasal bir sekilde, siyasi surece dahil etmesi, haksizliklara karsi mucadeleye cagirmasi gerekir bir sol partinin. ysk'nin destegi ve onayi ile, secim sonucunu degistirecek boyutlarda yapilan bir hilenin, darbe ile benzer bir sey oldugunu da not olarak duseyim.
  • chp bu kadar içsel kaynamadan sonra,
    kılıçdaroğlu bu kadar seçim kaybetmesinden sonra
    başkanın mutlaka delegenin onayını alması gerekir.
    seçiler kaybedilirse değil parti başkanlığı, taşlanarak gönderilecektir.
    kılıçdaroğlu artık 'iyi bir adamlıktan' antipatik , koltuğa yapışan kurnaz
    adama dönüşmüştür.
hesabın var mı? giriş yap