şükela:  tümü | bugün soru sor
  • chp'deki muhaliflerin imzalarından sorumlu gaye usluer'in yarım saat önce attığı twitten anlaşılan durumdur.

gaye usluer: değişim ve umut kurultayımız için verilen noter tasdikli imzaları 2 ağustos 2018 perşembe günü saat 16.00’da genel merkezimize teslim edeceğiz" yazdı.

etiket olarak da: #değişimumuttur #değişimveumutkurultayı kullandı

imzalar tamamlanmamış olsa böyle bir paylaşım yapılmazdı heralde. hatta ellerinde noter tasdikli dosyalar ve gülücüklerle dolu bir fotograf karesi vardı paylaşımında.

ahan da kaynak:
  • "ay hadi inşallah!!!" diyerek destek verdiğim gelişme, eğer doğruysa tabi...

ince şüphesiz ülke siyasetine heyecan ve umut getirdi, bu kadar kısa sürede 30% barajını aşan bir siyasetçinin silinip gitmemesi ve yükselmesi gerekir..

keşke böyle olağanüstü kurultaylara gerek kalmasa, başarısız liderler başarısız olduklarını kabullense ve oturdukları koltuklardan kalkmayı bilseler...ama yok burası türkiye, illa aziz yıldırım gibi yuhlarla ya da deniz baykal gibi komplolarla kalkacaklar o koltuklardan!!!

59 il başkanının kk'ye destek verdiği düşünülürse, ince'nin işi zor...sağlam bir finans ve menfaat ağı tarafından yönetiliyor çünkü parti, ince'nin bunu kırması kolay olmayacak!!!

umarım ince istediği sonucu alır ve o koltuğa oturur
  • kurultay fatihi, dersimli pir kemal ağa'nın zaferiyle sonuçlanacaktır.
  • 630 imza ile gerçekleşmiş olan durum.
    milliyet
  • kesinleşmemiştir. imza toplayanların kesinleşti demesi ile kurultay olamıyor. genel merkez 45 gününü kaybetmeyecek şekilde ayarladıktan sonra çok küçük ihtimal de olsa bir kurultay gündeme gelir fakat muharrem ince'nin basiretsizliği ve seçimden sonra sergilediği klasik chp'li tavrı kk'ya karşı olan delegeleri de ince aleyhinde düşündürtmüştür.
    şahsi fikrim kurultayın olmayacağı,olacaksa da kk'nın tekrar genel başkan seçileceği yönünde.
    ben aday değilim,yürü derlerse önlerinde yürürüm demekle olmaz bay muharrem !
  • benim kanaatim ise şu

o kurultay sike sike yapılacak.