şükela:  tümü | bugün
  • detaya girmeyeceğim yazının kendisiniburadan okuyun.

ben yıllar önce bu kafalardan umudumu kesmiştim ama işte aile hep chp'ye kemik oy veriyor, onların üzülmesini görmek beni mahvediyor, saf saf inanıyorlar, 16 senedir ana muhalefetlikten başka bir halt olamamış bir parti en azından son anda bir şeylerden ders çıkarır sanıyorsunuz, ben de muharrem ince'nin maltepe mitingini tv'den izledim, en azından chp benim kemikleşmiş fikirlerimi bu adamla kıracak mı diye düşünmedim de değil ancak gördüğüm kadarıyla ya bu adama ihanet var ya da cidden chp berbat bir parti olarak tarihe kazınacak hamleler yapıyor. bu yapılanlar doğruysa onca yıl milyonlarca insana ihanet, milyonlarca umuda, çünkü bunu ancak zeka özürlü birileri yapar ya da cidden büyük bir art niyet var.

adil seçim platformunu herkes biliyor ve nasıl sıçtığını da , 50.000 sandık yani oyların %27'si bu sisteme girilemedi, engellendi, başarısız bir sistemdi vs. bir çok şey söylenebilir, ülkenin demokrasi kırıntısı otokrasiye dönüşürken bunu engellemek için artık son hamle kalmışken, en büyük ana muhalefet partisi sözde demokrasi bekçisi bu partinin, kimlere bu oyları kontrol edecek platform işini yaptırttığını gösteren bir yazı, zaten demokrasi bitti arkadaşlar, o günler geride kaldı, yeni partiler de kurulsa bir işe yaramaz, ancak ekonominin hali bu işi çözer.

ancak tarih bu iddialar doğruysa bir daha chp'ye gün yüzü göstermesin diyorum, doğru olduğuna inanmak istemiyorum çünkü çomar falan dediklerimizden bu zihniyete göre çok yüksek iq'ludur.

fatura1

fatura2
  • önceden paylaşılmış ancak paylaştığım bu yazı da çok değerli

(bkz: onursal adıgüzel'in paylaştığı adil seçim faturası)