şükela:  tümü | bugün
 • "sayın binali yıldırım'a çok açık ve net çağrıda bulunuyorum. başbakanlık koltuğunda oturuyorsun, şehitliğin ne kadar önemli olduğunu ben de sen de biliyorsun. gazilerin içindeki şartları sen de ben de biliyorsun. şehit ve gaziler arasında ayrımcılık yapılmaması gerektiğini ben de sen de biliyorsun. gel el ele verelim, kanun teklifi hazırladık siz de hazırlayın, bu kanun teklifini ortak imzayla parlamentoya getirelim. şehitler arasında yapılan bu ayrımı, ayıbı hep birlikte kaldıralım. gelirse başımızın üstünde, gelmezse bunu genel kurula indireceğiz. bütün gazilere, şehit ailelerine söylüyorum, biz sizin yanınızdayız. siz bizim, bu ülkenin onurusunuz. sizin onurunuzu kurtarmak bize düşen görevdir.

  şehitler arasında ayrım yapıyorlar, şimdi gaziler arasında da yapacaklar. 15 temmuz gecesi tırnağı bile zarar görmüş kimse gazi sayılacak. eyvallah itirazımız yok. bir darbe girişimi önlendi, önleyen bütün yurttaşlarımıza şükran borcumuz var. bu böyle yapılacaksa diğer gaziler içinde yapılsın. vücudunda mermi, organ kaybı var. ona 'bazı haklardan yararlanamazsın' diyorlar. terörle mücadele sırasında yaralanıp, gazi sayılmayanlar var. binali yıldırım'a çağrım; şehitler için neyse gaziler için de odur. gel hep birlikte bu parlamentonun onurunu kurtaralım, şehit ve gaziler arasında ayrım yapmayalım, herkese eşit davranalım."

  https://www.youtube.com/watch?v=xtlbf6evucu

  http://aa.com.tr/…flerimizi-tbmmye-sunacagiz/695538
 • geçenlerde danışmanlarının verdiği yanlış bilgi ile saçma sapan bi çıkış yapan kılıştaroğlundan yerinde bir atak.

  güzel vurmuş tam köşeye. şimdi binali çıkarmaya uğraşsın bakalım, yardım eder yasa çıkarsa kanun ssk yı batıran, lider vasfı olmayan(!) kılıştar tarafından çıkmış olacak, yok onaylamazlar ise bu sefer de kılıştar diyecek ki gazilere ve şehirlere böyle böyle haklar istedik vermediler.

  ha tabi sonuçta medya onların elinde olduğu için yine biz bize tartışıp unutacağız, şehit aileleri de bir evlatlarını daha ölmesi için asker göndermek fikri ile gurur duymaya devam edecek..

  klasik türkiye işleri...
 • sen de ben de biliyorsun ne lan? türkçenizi sikeyim, ben gidiyorum.

  (bkz: sen de ben de biliyoruz)
 • akp'nin atv, sabah, yeni akit ve ahaber sayesinde üste çıkması ile onay almayacak tekliftir.

  cehape zihniyeti böyle yaptı, kılıçdar böyle dedi diye gevşek gevşek haberlere yapıp halkı uyutacaklar.

  zamanında bu gibi şeyler çok oldu ama hepsi unutuldu gitti! halk uyutuldu.
 • kendisinden şu ana kadar duyduğum en mantıklı açıklama.
 • (bkz: tmsy)