şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilgili video: chp ve hdp gizli ittifakı

  işte 2018 yılının chp ve kılıçdaroğlu gerçeği. herif, ismet inönü'den beter çıktı. koca chp'nin sonu olacak. utanmadan, açık açık pkk ile bağlantılı bir parti ile ittifak kurma sinyalleri veriyor. seni o partide yıllardır başkan seçenlere de, sana da yazıklar olsun.
 • gizli değil aleni ittifaktır. 7 haziran seçimi sonrası hdp-chp-mhp ittifakı kurmak istediler, bahçeli müsaade etmedi. hatta başbakanlık teklif ettiler onu da kabul etmedi. bahçeli'ye karşı da karın ağrıları bundan.

  sezgin tanrıkulu'nu, hüseyin aygün'ü, hiç türkçe bilmeyen birini vekil yapmalarıyla, yine 7 haziran seçiminde hdp'ye ailecek oy verdik diyen genel başkan yardımcısının itiraflarıyla da bu kirli ittifak açıktır.

  özetle; chp, hdp'lilerle radikal solcuların kemalistler üzerinden oy devşirme aracı haline geldi baykal'ın gidişiyle. ak partililere cahil, koyun diyen kemalist kesim maalesef her seçimde parti programına, atatürk ilkelerine tamamen ters duruma düşen bu partiye çok afedersiniz çok sevdikleri demirtaş'ın da dediği gibi "maal maal" gidip oy vermektedirler. ince gelirse pkk seviciliğinden vazgeçilir diyorduk ama o da sılho'yu ziyaret ederek cibilliyetini gösterdi. yazık, 3-5 oy için yazık..
 • % 50'si hdp ve kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeleri/pazarlıkları yürüten iktidara yıllaradır oy vermeye devam eden, bu tür bir siyasi hamleyi de eleştiren kesimlerin o dönemde ortalığı ayağa kaldırmayan üyelerinin ise şimdi hdp ve chp (ittifaka dair hiçbir belge, kaynak olmadığı halde) her kafası çalışan insanın analiz edebilmesi gereken basit bir ortak gelecek paydasında buluşmaya dönük söylemlerindeki benzeşmeleri görmemesi kaynaklı, dolayısıyla da trollere malzeme olmuş konu.
 • tespitlerinizi açılım sürecinde yapacaktınız gençler.
  hani reisiniz birileriyle kolkola şov yapmıştı.
  hani teröristler diyarbakır'da davul zurna ile karşılanmıştı.
  hani askere "operasyon yapmayın" emri verilmişti...

  tanım: zırıltı.
 • bak açık yazıyorum; açılım sürecinde sesini çıkarmayıp şimdi böyle konuşan herkes yavşaktır.
 • (bkz: büyükresim.jpg)

  laflar zamandan ve mekandan kopartılarak verilmiş kopuk kopuk gereksiz bir kolaj. ypg ışid'le çatışırken, ypg lideri salih müslim ankara'ya davet edilirken edilmiş laflar rasgele yerleştirilmiş.

  madem afrin'in ypg'nin elinde olması o kadar sorundu, adam ankara'dayken tutuklasaydınız ya? evet, o anda da afrin ypg'nin elindeydi ama hafızanız 3.5 hafta ile sınırlı olduğu için bunları hatırlamıyorsunuz. gerçi siz türkçe olimpiyatlarını bile unuttunuz, bunları nasıl hatırlayacaksınız.

  üstüne üstlük aktrolllerin anlamadığı ama bütün muhaliflerin anladığı şey şu: muhalifler akp'nin yok ettiği değerlerin geri kazanılabilmesi için belli bir minimumda buluşmaya hazırlar.

  (bkz: anlayamazsınız)
 • youtube'da yeni kanal açmış birinin videosu *. 3 haftada 100 civarı görüntüleme alınca videosunu ekşiye taşıması durumu.
 • ahahahaha akp hdp'yle anlaşınca ok, chp anlaşınca pekakakaterörörö dimi sayın amına koduklarım.

  ben sizin için demek istediğinizi türkçeleştireyim:

  ne chp'nin ne bok yediği umrunuzda, ne de hdp'nin ne olduğu.

  tek derdiniz doğudan yok yere ayıklayabileceğiniz 70 vekilin elinizden kayıp gitmesi.

  kudurduğunuz görmek çok zevkliymiş lan ahahahahaha
 • benim için akp hdp’den daha zararları bir oluşumdur.

  hain ve düzenbazlar üzülüyorsa doğru yapıyoruz demektir.

  ayrıca;

  (bkz: hdp'nin barajı aşamaması durumunda olacaklar)
 • açılım icatçısı akp-hdp ile mhp şimdi bir araya geliyor. ama chp-hdp erdoğan'ı devirmek istediklerinde aauvvvvv. (bkz: hasan şaş)