şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • olası bir istanbul seçimlerinin iptali yönünde verilecek karar sonrası chp ve iyi parti'nin mutlaka ama mutlaka alması gereken karardır.

  kimse beni kazanılmış bir seçimin ardından masa başı oyunları ile tekrar seçim sandığına götüremez. seçimin iptali sonrası chp ve iyi parti de eğer "ne yapalım karar bu yönde çıktı, tekrar seçime gidiyoruz" derlerse, bu oyuna ortak olup tekrardan aday çıkartırlarsa onlarada yazıklar olsun.

  yapılması gereken basit, seçim iptal mi! tamam amk bokunuzda boğulun ben bu demokrasi yalanında yokum, sine-i millete geçiyoruz demektir. sonra dolar olsun 20tl, euro olsun 30tl s.v.i.a.s.
 • kesinlikle alınması gereken karardır. adamlar demokrasiyi tanımayacak duruma geldi nasil tepki göstereceksin ki? bunun ötesi kanunlar sinırında boykot, sosyal medyada kamuoyu oluşturmak olmalıdır.
 • (bkz: yetmez ama evet)

  bu kokusmus duzeninizi alin bi tarafiniza monte edin.
 • sonuna kadar katıldığım önerme. kazandığınız seçimi bile masada size vermeyenler yeni seçimi kurgulayamayacak mı sanıyorsunuz?!
 • (bkz: #88689398)

  "o seçim tekrarlansın, seçime katılan muhalefetin amk!
  ekrem başkan seçime katılsın, onun da amk!
  binali tek başına girsin seçime, %10-15 katılım oranı olsun, görelim onun meşruiyetini, görelim o seçimden sonra akp kalıyor mu!

  ne lan bu?

  ..."
 • ne olacagini merak ettigim durum. ve neden ciddi bir problem olacagini anlamadigim durum.

  yani, demokrasi veya degil, buyuk paralarin sahipleri, rejimden ziyade ne kadar kar edeceklerine ve paralari guvende mi degil mi, ona bakarlar. ıki uc kez kinarlar, o kadar.

  bilen varsa anlatsin
 • (bkz: babayı alırsın)

  geçti öyle yüzde 30'larla koskoca başkentin yüzde 100'ünü "yolları tuzladık, inanmazsan yala" diyen boş beleş adamlara oy aritmetiği gudubetiyle mahkum olduğumuz günler. geçti alicenaplık yapıp "sayısal üstünlük" diyip hayatında kızılay'a gelmeyecek adamı ta kozan'dan oy attığı adamla yönetilmeye saygı göstermeler...

  bi siktiriniz gidiniz efendim. o maymun gözünü açtı. o camdan evlerin çizilemez, delinemez aşınamaz ama hızlı atılan tek çakılla tuz buz olacağını öğrendi millet.

  (bkz: #88370671)

  sen dön sine-i millete...
 • millet ittifakı seçimde kazandığından beri dile getirilen istek.

  arttıralım isterseniz, tüm partiler kapatılsın, bir tek akp açık kalsın?

  seçim tekrarı durumunda seçime girmekten bile işe yaramaz öneri, memlekette meşru olma sorunu var mı sanıyorsunuz?
 • istanbul seçimlerinin iptali ve tekrarı istanbulun akp tarafından daha büyük kaybı olur. o yüzden hedefleri iptal değil masada almak. boşuna hayal kurmayın.
  zaten iptal olursa, yenilenecek seçimin güvenilirliği olmayacaktır. bir çeşit orta oyunu olacaktır.
 • yarın, öbür gün bu seçim olur da tekrarlanırsa yapılması gerek en net tavır ve davranış olur. sen rakibini sandıkta zaten yenmişsin. yapılacak olası bir tekrarlanacak seçime girmek, bu adamların düzenbazlığını kabul etmektir.

  o seçime girmem, sine-i millet derim ve işte o zaman yaşanacakları arkama yaslanarak izlerim. emin olun, bu toplum sizi o zaman daha çok bağrına basacaktır.