şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yılların muhalifi chp ile türk siyasetinin yeni umudu iyi parti'nin karşılaştırmasıdır.

  chp laik ve atatürkçü olmak iddiasına sahiptir. ancak partisinin en yüksek kademelerinde dinci imancılar cirit atar. iyi parti'de ise böyle bir durum yoktur. atatürk karşıtı olarak tanımlanabilecek, onun politikalarını eleştirmek için organizasyon tertip edecek birisi de yoktur. ama chp'de koskoca bir il örgütü bunu daha geçen hafta hem de seyit rıza'yı savunmak için yapmıştır. aynı zamanda chp'de kürtçü belli isimler varken iyi parti'de bu taraklarda bezi olan kimse yoktur.

  bu sebeplerden ötürü iyi parti daha iyidir.
 • hani akp'ye alternatif olacaktı lan bu parti.
 • chp hakkinda yazmaya gerek yok. ne yazilsa da hic kimsenin gözündeki imaji degistiremeyiz. iyi diyenler iyi, kötü diyenler kötü demeye devam edecek.

  iyi parti'den neden bu kadar medet umuldugunu anlamak ise güc. basindaki aksener hanimefendi'nin erbakan dönemindeki ic isleri bakanligi sirasinda kayda deger bir icraati toplum tarafindan hatirlanmiyor. hakkinda somut olarak söylenecek tek pozitif yorum, basiretsiz&stepne bahceli yönetimine bas kaldirip merkez sag eksigini doldurmaya calismasidir. fetöcüdür ya da degildir diyemem ama eski mhp'lilerin yani sira medyatik ve halkin kahraman gördügü kisileri de kadrosuna katarak insanlarda bir umut dogurdugu asikardir.

  2019'da olasi chp & iyi parti koalisyonu ülkenin nefes almasini saglayabilir.
 • dad bod vs six pack
 • şu şekilde özetlenebilecek versus:

  https://eksiup.com/685f150aa64